Vámbéry Ármin (1832-1913) : Küzdelmeim. Budapest, 1905, Franklin-Társulat. Korabeli kartonált papírkötés. A szerző által Dr. Schaffer Károly (1864-1939), dedikált példány. Jó állapotban!
Magyar közmondások könyve. Szerkeszti és kiadja Erdélyi János. Budapest, 1851, Kozma Vazul, IV+461 p. Átkötött félvászon kötés, márványozott lapélekkel, picit kopott borítóval, az egyik lap sarka javított, jó állapotban.
Újabb nemzeti könyvtár. Kiadják Ürményi József, Kazinczy Gábor, Zsedényi Edvárd, b. Eötvös József... I-III. folyam. Pest, 1852-1854. Emich Gusztáv. 1. Zerinvári gróf Zrinyi Miklós öszves munkái. Első, a szerző kiadatlan prózai műveivel kiegészített kiadás Kazinczy Gábor és Toldy Ferenc által. /(2)p.+420h.+3t.+1 kihajt. Mell. 2. Galantai Esterházy Miklós munkái. Eredeti kéziratok és kiadások után a...
Faludi Ferentz: Istenes jóságra, és szerentsés boldog életre oktatott nemes urfi. Irta ánglus nyelven Dorell Josef. Forditotta olaszból Faludi Ferentz. Második kiadás. Posonyban és Kassán, 1787. Füskúti Landerer. 2 lev. 244 l. 1 lev. Korabeli papírkötésben, szép állapotban . Faludi Ferenc (1774-1779) író, költő, műfordító. A maga korában igen nagy hatással bírt morálfilozófiai témájú átdolgozásaiv...
Egy magyar táncosnő. Nagy Etel emléke. Bp., 1940. Cserépfalvi (Hungária ny.) Vas István 1979-ben kelt ajánló soraival.A fiatalon meghalt táncművész Kassák Lajos nevelt lánya, Vas István felesége volt. Budapest, 1940, Cserépfalvi Kiadás. Kiadói félvászon kötésben, papír fedőborító belül firkált, egyébként szép állapotban.
(Kisfaludy Sándor): Regék a magyar elő-időből. Buda, 1818, Királyi Magyar Universitás betűivel. 4+XVIII+6+ 264 p. + 3 rézmetszet. Második kiadás. Korabeli aranyozott egészbőr kötés, a borítón 'Újévi Ajándék' felirattal, az elülső és a hátsó kötéstábla belsején aranyozott, festett díszítés (Adorján Eszter, Bálint Sándor, 1827), aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, a...
Záborszky István: Rabindranath Tagore világnézete. Bp., 1927, Szent István Társulat. Rabindranath Tagore aláírásával! Papírkötésben, jó állapotban. / With the signature of Rabindranath Tagore both in Latin and Bengali script. Paperback, in good condition.
Weöres Sándor: Az éjszaka csodái. Bp., 1974. (Iparm. Főisk. Ny.) 8 p. Bibliofil kiadvány- Széthajtható papírborítóban. Weöres verséhez készült füzet, Koltai Éva, a Magyar Iparművészeti Főiskola Typo-grafikai tanszékének hallgatója által tervezett tipográfiával és kötéssel. 100 példány.
Szabó Lőrinc (1900-1957): Fény, fény, fény. Budapest, 1926, Kultura Rt. Korabeli félvászon kötés. Első kiadás. A szerző által Ascher Oszkár (1897-1965) színész, előadóművész, színészpedagógus, és színházigazgató részére dedikált példány, dátumozással (1926).
Illyés Gyula: Kora Tavasz I-II. Budapest, 1941, Révai. Kiadói félvászon kötés, kiadói borítóban. A szerző által, Székács Pálnak dedikált példány. Jó állapotban.