Boccaccio: Dekameron. 1-3. köt. Bp., é. n., Könyvkedvelők Kiadása. Kicsit kopott, díszes aranyozott gerincű félbőr kötésben, jó állapotban. / Vol. 1-3. Slightly worn out half leather binding, in good condition.
Mikszáth Kálmán: Pipacsok a búzában. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1896, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. Kifogástalan állapotban.
Mikszáth Kálmán: Nagyságos Katánghy Menyhért képviselő úr viszontagságos élete, kalandjai, szerencsétlensége, szerencséje és művei. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1896, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. Szép állapotban.
Mikszáth Kálmán: Prakovszky, a siket kovács. A körtvélyesi csíny. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borító picit kopott, a gerinc picit kopott, sérült, tulajdonosi névbejegyzéssel. Egyébként j...
Mikszáth, Coloman (Kálmán): The good people of Pawlocz. With and introduction of Clifton Bingham. London, é.n. (1890), Dean & Son, 99 p.+ 15 egészoldalas illusztrációval. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, néhol kissé foltos lapokkal, aranyozott lapélekkel, angol nyelven. Mikszáth Kálmán: Jó palócok angol nyelvű díszkiadása, Légrárdy-testvérek magy...
Herczeg Ferenc: Tűz a pusztában. Szalay Lajos rajzaival. Bp., 1943, Új idők. Herczeg Ferenc 80. születésnapjára készült limitált kiadás, 1. számú példány, készült 1000 példányban. Herczeg és Szalay aláírásával. Kicsit kopott gerincű félvászon kötésben, jó állapotban. / Signed, numbered (1/1000) jubilee copy. Half-cloth binding, with a slightly worn spine, otherwise in good condition.
Herczeg Ferenc: Sziriusz. Hincz Gyula rajzaival. Bp., 1943, Új idők. Herczeg Ferenc 80. születésnapjára készült limitált kiadás, 1. számú példány, készült 1000 példányban. Herczeg és Hincz aláírásával. Kicsit kopott gerincű félvászon kötésben, jó állapotban. / Signed, numbered (1/1000) jubilee copy. Half-cloth binding, with a slightly worn spine, otherwise in good condition.
Schnitzler Arthúr: Körbe-körbe. Bevezetéssel ellátta Bródy Sándor. Bp-Bécs, (1904), Freund Frigyes, 1 t.+224 p. Korabeli aranyozott félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval, az eredeti színes, illusztrált fedőlapját bekötték, szecessziós keretlécekkel. A kritikák által pornografikusnak ítélt, botrányokat kavaró mű első magyar kiadása!
Németh László: Széchenyi. Vázlat. Bp., é. n., Bolyai Akadémia (Bolyai könyvek). A szerző kettős dedikációjával. Félvászon kötésben, kissé kopott papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Széchenyi István, gróf: Garat. Írta 1842-ben --. Sajtó alá rendezte és a mű történetét megírta Viszota Gyula. Budapest, 1912. MTA [nyomt. Hornyánszky Viktor]. 218 l. Első kiadás. Széchenyi úgy döntött, hogy nem jelenteti meg ezt a Kossuthnak válaszként írt könyvet. Korabeli bordázott egészbőr kötésben, egy két sérüléssel