Tompa Mihály: Virágregék. Bp., é. n., Franklin Társulat. Gazdagon díszített, aranyozott bőrkötésben, apró kopásnyomokkal, aranyozott lapszélekkel, jó állapotban.
Jászai Mari (1850-1926): Színész és közönség. Budapest, 1918, Magyar Írók Társasága Rt. Modern aranyozott műbőr kötés, tulajdonosi névbélyegzővel. Jászai Mari dedikációjával, dátumozással (1919)
Petőfi (Sándor) Költeményei. A költő születése századik évfordulójának emlékére kiadja Budapest Székesfőváros közönsége.. Bp., 1923, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 1 t.+XI+626 p. Kiadói gazdagon ezüstözött egészvászon kötés. Jó állapotban.
Anthologia Humana. Ötezer év bölcsessége. Szerk.: Hamvas Béla. Bp., 1947, Egyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, kissé szakadozott papírborítóval, ex libris-szel. Jó állapotban.
Kolosvári Aladár: Arany János élete. Mezőtúr, 1907, Török Ignác könyvnyomdai műintézete. Második bővített kiadás. Kiadói egészvászon kötés. Megviselt állapotban. Ritka!
Aszalay József, szendrői: Pikánt vázlatok az élet- és történelemből. Eger, 1864, Jentsch G. (Érseki Lyceum ny.). [8], 296p. A tartalomból: A magyar kocsikról; A koporsókról; A fekete keresztespók; A sakkjátékról; A szintánczosnő természetrajza, stb. Korabeli félvászon kötésben, kissé foltos lapokkal.
Reiner János (szerk.): Dante-emlékkönyv. Budapest, 1924, Stephaneum nyomda R.T. Sorszámozott: 330. sz. példány. Aranyozott, színezett keretlécekkel díszített fejezetkezdő lapokkal, a külső és belső címlapon színes miniatúra illusztrációval. Kiadói, színes, illusztrált kartonálásban
A csehszlovákiai magyar tanítók almanachja 1918-1933. Szerk.: Szerényi Ferdinánd. Pozsony, [1934], Slovenská Grafika. Kopott, kicsit foltos vászonkötésben, egyébként jó állapotban. / In a slightly worn out cloth binding, otherwise in good condition.