Zrínyi Miklós: Zrínyinek Minden Munkaji I-II. kötet. (Egybekötve.) Kiadta Kazinczy Ferenc. Pest, 1817, Trattner János Tamás, 1 t. (Zrínyi Miklós rézmetszetű portréja)+189+3 p.+ 1 t. (Zrínyi Péter rézmetszetű portréja)+205 p. Első kiadás. Korabeli kopottas papírkötés, a II.kötetben egy-két helyen bejelölésekkel, aláhúzással, az utosló lapon kis hiányal, de a szöveg teljes, az utolsó lapon, és a hát...
Dorell Jósef (William Darell): Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott nemes aszszony. Utóbb pedig: A' hadi és udvari embereket néző köz-beszédek.+Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott nemes ember. (Egybe kötve.) Fordította Faludi Ferenc. Nagyszombat, 1748, Akadémia-ny.,8+232+236 p. Első kiadás. Későbbi átkötött papírkötés, kissé kopottas borítóval, gerinccel, az egy...
Hangay Sándor (1888-1953): Gedichte (Versek). Leipzig, é.n., Xenian-Verlag. 1 t.+VII+1+86 p. Kiadói fűzött papírkötés, kissé foltos gerinccel, aranyozott felső lapélekkel, német nyelven, Kolozsvári Andor (1900-1982) ex libris-szével. Jó állapotban./ Paperbinding, with spotty spine, in German language.
Arany János balladái. Zichy Mihály rajzaival. Budapest, 1896. Ráth Mór. Kiadói, dombornyomásos, rendkívül díszes és dúsan aranyozott egészvászon díszkötésben, aranyozott lapélekkel, a táblák és a címlevelek előtt védő hártyapapír, a borító alsó két sarka kissé kopott, a borító háta kissé foltos, de alapvetően jó állapotban. Arany János balladái Zichy Mihály illusztrációival e díszkiadásban összese...