Szabó Dezső füzetek. I-LXXX. füzet. Teljes sorozat! (Kilenc kötetbe kötve.) Budapest, 1934-1942. Ludas Mátyás kiadása. Átkötött félvászon-kötés, az erdeti papírborítókat az átkötéskor bekötötték. A 49-50-51. füzet elején Szabó Dezső dedikációjával. Jó állapotban.
Bálint Sándor: Ünnepi Kalendárium I-II. Első kiadás.+ Karácsony, húsvét, pünkösd. Harmadik kiadás. Bp., 1977-1989, Szent István Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Gyarmath B. János: Új magyar ének. Irredenta versek. 1924-1925. Zalaegerszeg, 1925, Szerzői kiadás, Zrínyi Rt., 80 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapokkal, magánkönyvtári bélyegzővel, Számozott, 286. számú példány.
Élet és Irodalom antológia 1995. Bp., 1995. Pesti Szalon. Benne számos a kötetben szereplő író aláírásával: Esterházy Péter, Kovács András, Balla Zsófia, Takáts Gyula, Eörsi István, Csiki László, Spiró György, Faludy György... Összesen 22 író és 8 grafikus aláírása
Angyalföldi emlékkönyv. 1979. Az MSZMP XIII: kerületi szervezetének képes emlékkönyve, benne számos a kötetben szereplő politikus aláírásával. Biszku Béla és mások.
Harminc év 1877-1907. A "Budapest" jubileumi albuma. Írták a "Budapest" volt és jelenlegi munkatársai. Budapest,[1907], Wodianer F. és Fiai Műintézete. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói festett, aranyozott, szecessziós egészvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel. Jó állapotban. Wodianer Fülöp (1820-1899) 1876-ban alap...
MInikönyv: Herczeg Ferenc A holicsi Cupido. Vigjáték a helikoni emlékünnepre. Bp., 1921, Rózsavölgyi, 158 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben. Készült 2000 példányban. A szerző által aláírt példány, dátumozással (1922. XII. 24.)
Dante Alighieri: Dante Komédiája I-III.+Az új élet. Dante Komédiája. I. A Pokol. II. A Purgatórium. III. A Paradicsom. Fordította Babits Mihály. Bp., 1913, Révai, 332 p.+12 t.+296 p.+12 t.+320 p.+12 t. Tizenkét (x3) régi kép hasonmásával, Zádor István könyvdíszeivel. Kiadói vaknyomásos, dombornyomott egészbőr-kötésben, I. és IIIl., kötetek gerince bordázott, II. kötet gerincén kis kopásnyomokkal. ...