Katona József: Bánk Bán. Dráma öt felvonásban. A szerző életrajzával. Kiadta Horváth Döme. Kecskemét, 1856, Szilády Károly. Későbbi aranyozott gerincű kissé kopottas félvászon-kötés, magánkönyvtári bélyegzővel./ József Katona: Bánk Bán. Kecskemét, 1856, Károly Szilády. Half-linen-binding, with a little bit worn cover.
Fáy András: Óra-mutató. Pest, 1842, Trattner és Károlyi, XII+149 p. Modern egészvászon-kötés, az átkötéskor az eredeti elülső borítót az elülső kötéstáblára kasírozták, a címoldal, és az azt követő oldal restaurált. Első-kiadás.
Özv. Báthory Nándorné: Tündérvilág a Városligetben. Ifjúsági regény. Rajzolta Nagy Sándorék. Bp., é.n. (1914), Szent István Társulat. A lapszámozáson belül egészoldalas képekkel, fejezetkezdő és -záró képekkel, iniciálékkal illusztrálva. Kiadói illusztrált fűzött papírkötés, haránt alakú, a gerincen kis sérüléssel. Szecessziós gyermekkönyv a Gödöllői Művésztelep művészházaspárjának, Nagy Sándornak...