XX. sz. eleje: Szőlőgazdaság, pincészet régi bronz harangja. Szőlőfürt díszítéssel és feliratozva. "Hogyha hívó hangod megcsendül, összesereglünk, csengenek a poharak és nagy bor özönbe úszunk". A haranghoz falra szerelhető kovácsoltvas harang-állvány. Tiszta, erős hangú. A harang mérete M:26 cm, d:21 cm / Vintage bell of a vinery. Bronze with bell stand for the vall.
cca 1929-1932 Ezüst (Ag.) névjegykártyatartó, fedelén a Társadalmi Egyesületek Szövetsége "A Magyar Társadalom Legjobbjainak" kitüntetésével, alján "1929 és 1932. évben a T. E. Sz. díját Tormay Cecile írónő nyerte", fedelének belső oldalán az írónő "T. C." monogramos fényképével, jelzett, mesterjeggyel, 8,5×7×2 cm, bruttó 111,9 g
XIX. sz. vége: Adler Fülöp jelzett tajtékpipa ezüst szerelékkel, címerrel, eredeti jelzett bőr tokban, szárral, szép állapotban / Vintage limestone pipe with silver parts. Signed both the pipe and the case.
XIX. sz. író és levelező mappa, iratrendező. Dombornyomott bőr, hímzett virág díszítéssel, selyem béléssel, zárható réz csattal, hozzávaló kulccsal. Nagyon szép, megkímélt állapotban / XIX. sz. vintage letter and paper mappe. Leather with embroided ornament, copper lock with key. In nice condition. 40x30 cm
cca 1870-1890 Budapest V. "Haltér - felé" feliratú zománcozott utcanévtábla. A régi Belvárosban található Hal tér az Erzsébet híd építésekor tűnt el a térképről. "Bienenstock Lipót és Fia Budapest, V. Deák Ferenc utca 23. " gyártói jelzéssel. Három helyen sérült zománccal Becses helytörténeti emlék! / Vintage enameled street sign from Budapest 30x11 cm
Régi tölcsér nélküli kivitelű gramofon, Működő, jó állapotban, hozzá 27 db gramofonlemez, kissé megviselt tartóban, Közte sok magyar lemez. / Gramophone with 27 LP-s