Zichy Mihály (1827-1906) - Liebe (L'Amour) c. mappája 33 heliogravürrel (a 40. ből). Leipzig, 1911. Privatdruck A metszetek mérete 9x12 cm 25x23 cm-es kartonlapokon. Félvászon és bordázott félbőr tékákban. Szép állapotban (egy metszeten folt) / Mikhal Zichy: Love. 33 heliogravures (out of 40) 9x12 cm in file. Private issue. In half linen case. 29x33 cm
Symons, Arthur: Aubrey Beardsley. London, 1898, Unicorn Press, 33 p+ 3+6 t. Három egészoldalas fotóval a művészről, valamint hat egészoldalas illusztrációval,(közte egy színessel, és öt fekete-fehérrel.) Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított kötéssel, angol nyelven. Aubrey Beardsley (1872-1898): angol grafikus, illusztrátor, a szecessziós grafika legnagyobb hatású...
Petrik Albert: A régi Buda-Pest építőművészete I-IV. rész. Építő munkavezetők könyvtára. XVIII., XXXI-XXXII., XXXVI. kötet. Szerk.: Jakabffy Ferenc. Bp., 1909-1913, Ifj. Nágel Ottó,(Stephaneum-ny.), 96+103+104+104 p. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, az I. és a IV. kötet hátsó borítója foltos, a II. kötet elülső szennylapja kijár. Teljes. Stephányi György (1...
Gross Arnold emlékkönyve. Szelényi Károly fotóival. Bp., 1985, Móra. Kiadói kartonált papírkötésben. Jó állapotban. A művész, Gross Arnold (1929-2015) által dedikálva, kis rajzzal.
Schoen Arnold: A budapesti központi városháza. (Volt Invalidus-ház, majd Károly-kaszárnya.) Előszót írta Dr. Sipőcz Jenő. Budapest Székesfőváros Várostörténeti Monografiái. Bp., 1930, Budapest Székesfőváros, (Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 176 p. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal, a mesterek adattárával, névjegyzékévek, és vonatkozó levéltári adatokkal, magyar és német nyelv...
Farkas István (1887-1944) Emlékkiállítás. 1947. március 1-16. Bp., 1947, Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület, (Athenaeum-ny.), 31 p. Kiadói tűzött papírkötés, francia és magyar nyelven. Az Auschwitzban meghalt festőművész emlékkiállításának katalógusa. Halála után az első kiállítás, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, a képek leírásaival.
Béla Kádár. 1877-1956. Retrospective Exhibition. 1985. márc.- jún. Kiállítási katalógus. New York, 1985, Paul Kövesdy Gallery. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, angol nyelven. Paul Kövesdy, Mezei Árpád, Pán Imre, Carter Ratcliff írásaival, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kádár Béla egyetlen New York-i kiállításának katalógusa. Paul Kövesdy (1923-1917) nemzetközi műkereskedő,...
Magyar református templomok I-II. kötet. Szerk.: Dr. Kováts J. István. Bp., 1942, Athenaeum, 8+734 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, az I. kötet gerince fakó, a hátsó borítója foltos, a II. kötet gerince kissé sérült, gazdag fekete-fehér és egy színes képpel illusztrálva.
Evangelikus templomok. Készült az Országos Luther Szövetség munkaközösségében Kemény Lajos, Dr. Gyimes Károly vezetésével. Bp., 1944, Athenaeum, 660 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, gazdagon illusztrálva.
Király Kálmán: Városi utak tervezése, építése és fenntartása. Előszóval ellátta: Fock Ede. Bp.,(1918), Budapest Főváros Házinyomdája, 1 t.+4+342+5 p.+4 kihajtható tábla. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötésben, Gottermayer N.-féle kötésben.