Hevesy Iván-Dévai Béla: A film kulisszatitkai. Bp.,1928, Jakab-nyomda. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Bortnyik Sándor által tervezett kiadói papírkötésben, részben felvágatlan lapokkal. Ritka. Jó állapotban.
Dáloky János: Így készül a magyar film. Bp.,1942, Forrás. Korabeli átkötött aranyozott egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót az átkötéskor felhasználták, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, korabeli reklámokkal. Jó állapotban. A szerző dedikált példány. Ritka!
Dr. Bingert János: A mozgófényképüzemek és filmügyek rendészete. Dr. Bingert János előadása nyomán összeállította Dr. Baik Mihály. Bp.,(1928), Magyar Mozi és Film, 112 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis javítással, az első lap kijár, ezt leszámítva jó állapotban, korabeli reklámokkal. Ritka!
Fejér Tamás: Film. A film gyártása, esztétikája, és jövője. Bp., 1943, Otthon-nyomda. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, javított gerinccel és kötéssel. A könyv címlapján Manninger János "Kétszer kettő" című filmjének állóképe látható. Fejér Tamás (1920- 2006) Balázs Béla-díjas filmrendező. A Tenkes kapitánya és a Tüskevár című sorozatok alkotója.
Kertes Pál: Filmáru és filmművészet. A borítót Szabó Ferenc rajzolta. Bp.,1943,Unitas,(Radó István Nyomdai Műintézete-ny.), 79+1 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító gerince kissé kopottas, egyébként jó állapotban. Ritka!
XI. Pius pápa apostoli körlevele a filmszínházakról. (Vigilanti Cura.) Jegyzeteket írta: Dr. Alaker György. Bp.,1941, Actio Catholica. Kiadói papírkötés.
Kilián Zoltán: Gépművészetek. Bp., 1941 ,Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, a gerincen kis javítással, jó állapotban. Szemes Mihály (1920-1977) Balázs Béla-díjas filmrendező, egyetemi tanár névbejegyzésével.
Gró Lajos: A film útja. Bp.,1927, Általános Könyvkiadó, 48 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, jó állapotban. Egyetlen kiadás. Ritka! Gró Lajos (1901-1943) zsidó származású kritikus, író. a magyar filmesztétika egyik úttörője. Részt vett az 1918-1919-es forradalmi mozgalmakban. Filmesztétikával 1922-től foglalkozott. Népszavában, a Szocializmusban, a Munkában, a Korunkban, a Nyugatban és ...
Lajta Andor: A tízéves magyar hangosfilm 1931-1941. Bp.,1942, Otthon-Nyomda. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító egy részen javított, egy kissé foltos, de egyébként jó állapotban.