Az utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és utmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. A nagy magyar Alföld (Duna-Tisza köze nélkül) (Bp.) 1935, Országos Magyar Weekend Egyesület. X, 43-62 l., 575-684 l.: 1 lev. Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel illusztrálva. Kiadói, foltos papírkötésben.
Tata-Tóváros írásban és képben. Kalauz a kirándulók számára. Tata, 1888, Özv. Kopasz Józsefné. Kiadói illusztrált papírkötés, gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva, a 24-es képtábla szakadt.
Dr. Horváth János: Pécs. Gádor Emil és Kovács Attila rajzaival. Pécs, én.,Pécs Szab. Kir. Város Idegenforgalmi Irodája, (Kultúra Könyvnyomdai Műintézet-ny.) Szövegközti rajzokkal illusztrálva. Kiadói illusztrált papírkötés, színes elülső borítóval, kis szakadással a hátsó borítón. Az elülső borítón 'Klösz Coloroffset' Bp.
Székely seregszemle (Lustrum.) Szerk.: R(ugonfalvi) Kiss István. Debrecen, 1940, Lehotai Pál, XVI+321+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.+Makkai Sándor-Rónai András-Asztalos Miklós-Gergely Pál: A Mi Erdélyünk. Szerk.: Kovrig Béla. Nemzeti Könyvtár 24-26. szám. Bp., 1940, Nemzeti Könyvtár, 111 p. Kiadói papír kötés, kissé foltos borítóval, kissé kopott gerinccel.
Budapest műemlékei. Írták: Gárdonyi Albert, Csányi Károly, Kuzsinszky Bálint, Foerk Ernő, Szőnyi Ottó, Kertész K. Róbert, Lux Kálmán, Lechner Jenő. Szerkesztette: Lechner Jenő. Bp.,1925, Budapest Székesfőváros és Műemlékek Országos Bizottsága,(Budapest Székesfőváros Házinyomdája-ny.), VIII+255 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel. Egészoldalas és szövegközti, köztük számos forrá...
Gerevich László: A budai vár feltárása. Bp.,1966, Akadémiai kiadó, 352 p.+4 kihajtható melléklettel, az egyik kijár. Számos szövegközti képpel, ábrával, alaprajzzal, vázlattal illusztrálva, 321-352 oldal között további táblákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1600 példányban.