Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 98

Anton Scharff (1845-1930) 1910. "Az Országos Iparegyesülettől" Br emlékérem, hátoldalán gravírozással, "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel(61,32g/54mm) T:2 ph., patina, ü.  / Hungary 1910. "From the National Industry Association" Br commemorative medallion, engraved on reverse, with "Knopp és Steiner Budapesten" makers mark. Sign.: Anton Scharff (461,32g/54mm) C:XF edge error, patina, dings
30227.

5 000 HUF
12,95
14,29
Seregély Dezső (1867-1948) 1924. "Dr. Nagy Emil orvos 1924" ovális Br plakett (816g/161-132mm) T:2 / Hungary 1924. "Dr. Emil Nagy physician 1924" oval Br plaque. Sign.: Dezső Seregély (816g/161-132mm) C:XF  HV 483.
30228.

26 000 HUF
67,36
74,29
Seregély Dezső (1867-1948) 1925. "Adiuves Fortes Invalidus 1914-1918" nagyalakú Br lemez plakett (1345g/159x295mm) T:1- / Hungary 1925. "Adiuves Fortes Invalidus 1914-1918" large size Br plaque. Sign.: Dezső Seregély (1345g/159x295mm) C:AU
30229.

20 000 HUF
51,81
57,14
Solymári Valkó László (1909-1984) 1954. "Esze Tamás" Br plakett (215g/64x87mm) T:2 saroknál ph. /  Hungary 1954. "Tamás Esze" Br plaque. Sign.: László Solymári Valkó (215g/64x87mm) C:XF edge error at corner
30230.

5 000 HUF
12,95
14,29
Solymári Valkó László (1909-1984) 1954. "Dózsa György" Br plakett (209g/66,5x90,5mm) T:2 /  Hungary 1954. "György Dózsa" Br plaque. Sign.: László Solymári Valkó (209g/66,5x90,5mm) C:XF
30231.

5 000 HUF
12,95
14,29
Solymári Valkó László (1909-1984) 1955. "Hubay Jenő 1858-1937" öntött, egyoldalas Br emlékérem (325,01g/91mm) T:2 / Hungary 1955. "Jenő Hubay" one-sided Br medallion. Sign.: László Solymári Valkó (325,01g/91mm) C:XF
30232.

8 000 HUF
20,73
22,86
Schwartz István (1851-1924) 1885. "Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Újváry Ödönnek Bihar-Diószeg - Az érdem jeléül" kétoldalas Br emlékérem (143,56g/65mm) T:1- ph. / Hungary 1885. "National Exposition at Budapest in 1885 / For Ödön-Újvári from Bihar-Diószeg - As the sign of merit" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: István Schwartz (143,56g/65mm) C:AU edge error
30233.

5 000 HUF
12,95
14,29
Szentgyörgyi István (1881-1939) DN Férfi portré Br plakett (241g/88x112mm) T:1- / Hungary ND Man's portrait Br relief. Sign.: István Szentgörgyi (241g/88x112mm) C:AU HP 5141.
30234.

12 000 HUF
31,09
34,29
Telcs Ede (1872-1948) 1907. "Görgey Arthur 1907 VII-18." egyoldalas Br lemezplakett (180,51g/120mm) T:1- / Hungary 1907. "Görgey Arthur 1907 VII-18." one-sided Br plaque. Sign.: Ede Telcs (180,51g/120mm) T:AU
30235.

130 000 HUF
336,79
371,43
Torbágyi Novák Györgyi (1916-?) 1931. "Justice for Hungary" Br plakett felakasztható falemezre rögzítve, táblán "EMLÉKÜL NEKTEK AZ IGAZSÁG ÉS BÁTORSÁG SZÁRNYAIN HOZTÁTOK NEKÜNK A DICSŐSÉGET BUDAPEST 1931 JUL. 16" (83mm, falemez:176x150mm) T:2 /  Hungary 1931. "Justice for Hungary" Br plaque on wooden plate, with slab. Sign.: Györgyi Torbágyi Novák (83mm, plate:176x150mm) C:XF
30236.

50 000 HUF
129,53
142,86
Tóth Sándor (1933-) 1982. "Bocskai István / MÉE Hajdú-Bihar Megye" jelzett Ag piefort emlékérem (72,56g/0.835/42,5mm) T:2 /  Hungary 1982. "István Bocskai" hallmarked Ag piefort commemorative medal. Sign.: Sándor Tóth (72,56g/0.835/42,5mm) C:XF Adamo DE3
30237.

12 000 HUF
31,09
34,29
Tóth Sándor (1933-) DN "Csongrád megye" Br plakett gyűjtői tokban (744g/124mm) T:1 / Hungary ND "Csongrád County" Br plaque in collector's case. Sign.: Sándor Tóth (744g/124mm) C:UNC
30238.

6 500 HUF
16,84
18,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF