10 000 HUF
[Nagy Károly]: Daguerréotyp. Pozsony, 1841, Schmid Antal, 284+4 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapszélekkel, hibás lapszámozással (284/278,283/277.), ex libris-szel. Fery Antal (1908-1944): Ex libris Dr. Ladislaus Petrikovits. Fametszet, papír, jelzett, 7x6 cm. Dr. Petrikovits László (1901-1972) - Szerencsi körorvos, gyűjtő, a Szerencsi Helytörténeti Múzeum alapítója.