5 000 HUF
Dr. Hevesi Ferenc: Az ókor zsidó bölcselete. A kohelethről és Jób könyvéről szóló tanulmányokat írta: Dr. Hevesi Simon. A zsidó vallásbölcselet története. Bp.,1943, Izraelita Magyar Irodalmi Társulat,(Springer Gusztáv-ny.), 429+3 p. Átkötött félvászon-kötés, borítója kopott, a gerince kissé sérült. A szerző, Dr. Hevesi Ferenc (1898-1952) rabbi (Budapesti főrabbi), hittudós, tanár, Hevesi Simon főrabbi fiának a dedikációjával Wertheimer Lajos (1860-1943) kávés és mulatótulajdonos, orfeum és varieté igazgató részére dedikált példány.