15237.
30. Closed major auction
Books: Natural sciences, Medicine
5 000 HUF
Dr. Kerékjártó Béla: A geometria alapjairól. I. kötet: Az euklidesi geometria elemi felépítése. II. kötet: Projektív geometria. Szeged-Bp., 1937-1944, Szerzői kiadás-MTA. Kiadói kopottas egészvászon-kötés, és kiadói papírkötés, a második kötet megviselt állapotban, a papírborító sérült, szakadt, a könyvtest laza, kissé sérült, a könyvtest elvált a borítótól. Ritka! Az első kötetet a szerző, Dr. Kerékjártó Béla (1898-1946) matematikus egyetemi tanár által Dr. Zányi László (1905-?) piarista matematika, és fizika szakos tanár részére dedikált példány.