Friedrich Leitzmann- August von Borries: Theoretisches Lehrbuch des Lokomotivbaues. Die Lokomotivkraft, die Bewegung, Führung, Ausprobierung und das Entwerfen der Lokomitven. Berlin, 1911, Julius Springer. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész saját kezű névbejegyzésével. Nagyon szép példány. Ritka!/ G...
Verebélyi Marzsó Károly: A vasúti balesetekről. Bp.,1906, Wodianer F. és Fiai. Kiadói papírkötésben, amatőr módon javított kötéssel, intézményi bélyegzővel, ceruzás bejelölésekkel. Ritka!
Falkusfalvi Lacsny Árpád: A vasúti motoros járművek. Bp.,1928, Lacsny Árpád és Gépforgalmi és Kisvasúti Rt., (Franklin-ny.), 139 p. Számos szövegközti ábrával illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, aláhúzásokkal, bejelölésekkel.