Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 123

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Gott mit uns / Viribus unitis 1914-1915"  Ferenc Józsefet és II. Vilmost ábrázoló, Br emlékérem. Szign.: Rudolf Neuberger   (102g/60mm) T:1- /  Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Gott mit uns / Viribus unitis 1914-1915" Br commemorative medal  with Franz Joseph and Wilhelm II. Sign.: Rudolf Neuberger (102g/60mm) C:AU
30344.

30 000 HUF
77,72
85,71

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Ferenc József / Bízom népemben, s ügyünk igazságában" Br emlékérem, zománcozott gyűrűben, fekete zománc. Szign.: Rudolf Neuberger (98,9g/65mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Franz Joseph I" Br commemorative medallion in enamelled ring, black enamel. Sign.: Rudolf Neuberger (1861-1916) (98,6g/65mm) C:AU
30345.

16 000 HUF
41,45
45,71
14

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Ferenc József - II. Vilmos / Németország - Ausztria Magyarország - Világháború 1914" Br propaganda emlékérem, "M&W St." gyártói jelzéssel (64,93g/54,5mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Franz Joseph - William II / Deutschland - Österreich Ungarn - Weltkrieg 1914" Br propaganda commemorative medallion, with "M&W St." maker's mark (64,93g/54,5mm) C:AU
30346.

12 000 HUF
31,09
34,29

~1920-1930. "Szent Margitszigeti Szanatórium" Cu lemezplakett, "LUDVIG E BPEST" gyártói jelzéssel, hátoldalán rögzítésre szolgáló csavarok (53g/66x100mm) T:2- patina, szennyeződés / Hungary ~1920-1930. "Szent Margitszigeti Szanatórium (Sanatorium of Saint Margaret Island)" one-sided Cu plaque with "LUDVIG E BPEST" makers mark and with screws on back (53g/66x100mm) C:VF patina, stain
30347.

5 000 HUF
12,95
14,29

~1930. "Ipari Arany Érem / KIOSZ (Kisiparosok Országos Szervezete) - Magyar Ipar - Magyar Feltámadás" aranyozott Br kitüntető emlékérem "Király Kálmán székesfővárosi tanácsnok úrnak a keresztény iparosság támogatójának" gravírozással, "PAULIK" gyártói jelzéssel (164,63g/70mm) T:2 /  Hungary ~1930. "Industrial Gold Medal / KIOSZ (National Association of Craftsmen)" gilt Br medal, engraved to "Kálmán Király" with makers mark "PAULIK" (164,63g/70mm) C:XF
30348.

~1930. "Ipari Arany Érem / KIOSZ (Kisiparosok Országos Szervezete) - Magyar Ipar - Magyar Feltámadás" aranyozott Br kitüntető emlékérem "Király Kálmán székesfővárosi tanácsnok úrnak a keresztény iparosság támogatójának" gravírozással, "PAULIK" gyártói jelzéssel (164,63g/70mm) T:2 / Hungary ~1930. "Industrial Gold Medal / KIOSZ (National Association of Craftsmen)" gilt Br medal, engraved to "Kálmá...

22 000 HUF
56,99
62,86

1930. "1880-1930. Polgári (Pozsonyi) Torna Egyesület" egyoldalas Br emlékplakett. Szign.: R.P. (72g/46x70mm) T:2 kis patina / Hungary 1930. "1880-1930. Polgári (Pozsonyi) Torna Egyesület (Civilian Sports Club of Bratislava)" one-sided Br plaque. Sign.: R.P. (72g/46x70mm) C:XF
30349.

8 000 HUF
20,73
22,86

1946. "A Mozdonyjavító verseny jeles munkásának 1946. I. 28. - II. 28. - Istvántelki PM" fém egyoldalas plakett (437g/131mm) T:2- erős patina / Hungary 1946. "A Mozdonyjavító verseny jeles munkásának 1946. I. 28. - II. 28. - Istvántelki PM (For the excellent worker of the Locomotive Repair Competition)" one-sided metal plaque (437g/131mm) C:VF strong patina
30350.

10 000 HUF
25,91
28,57

1949. "A Magyarországi Szabadkőművesség 200 Éves Fennállása Emlékére / Bölcseség - Erő - Szépség" kétoldalas Br emlékérem, peremén 225-ös sorszámmal (75,23g/60mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1949. "200th Anniversary of the Hungarian Freemasonry" two-sided commemorative Br medallion with serial number "225" on edge (75,23g/60mm) C:AU,XF edge error
30351.

15 000 HUF
38,86
42,86

1976. "A magyar forradalom 20 éves évfordulójára" Ag emlékérem (22,11g/0.925/38mm) T:2 / Hungary 1976. "For the 20th Anniversary of the Revolution of 1956 in Hungary" Ag commemorative medallion (22,11g/0.925/38mm) C:XF
30352.

5 000 HUF
12,95
14,29

1992. "Jacques Attali - Budapest" Br plakett (463,50g/127mm) T:1-,2 / Hungary 1992. "Jacques Attali - Budapest" Br plaque (463,50g/127mm) C:AU,XF
30353.

10 000 HUF
25,91
28,57

1996. "50 éves a Forint / 1946. augusztus 1. - 1996" jelzett Ag emlékérem MNB dísztokban (31,43g/0.999/42mm) T:PP /  Hungary 1996. "50th Anniversary of Forint / 1st August 1946. - 1996" hallmarked Ag commemorative medal in MNB case (31,43g/0.999/42mm) C:PP
30354.

8 000 HUF
20,73
22,86

2006. "1916. Ausztria-Magyarország" Ag emlékérem pár, A Magyar Pénzverő és a Münze Österreich közös kiadványa, tanúsítvánnyal, 1000 kibocsátott darab (31,1g/0.999 és 0.925/40mm) T:1 / Hungary 2006. "1916. Austria-Hungary" Ag medallion pair in case with certificate, only 1000 examples! (31,1g/0.999 and 0.925/40mm) C:UNC
30355.

18 000 HUF
46,63
51,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF