Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 123

Reményi József (1887-1977) 1956. "Pest Megye Semmelweis (Rókus) Kórház Alapításának 175. évfordulójára / 1781-1956" kétoldalas Br emlékérem eredeti tokban (125,62g/60mm) T:1- / Hungary 1956. "Pest Megye Semmelweis (Rókus) Kórház Alapításának 175. évfordulójára / 1781-1956 (175th Anniversary of the Pest County Semmelweis (Rókus) Hospital" double-sided Br commemorative medallion in original case. Sign.: József Reményi (125,62g/60mm) C:AU
30308.

Reményi József (1887-1977) 1956. "Pest Megye Semmelweis (Rókus) Kórház Alapításának 175. évfordulójára / 1781-1956" kétoldalas Br emlékérem eredeti tokban (125,62g/60mm) T:1- / Hungary 1956. "Pest Megye Semmelweis (Rókus) Kórház Alapításának 175. évfordulójára / 1781-1956 (175th Anniversary of the Pest County Semmelweis (Rókus) Hospital" double-sided Br commemorative medallion in original case. Si...

7 000 HUF
18,13
20,00

Solymári Valkó László (1909-1984) 1934. "Emma, Hollandia királynéja 1858-1934" Br plakett. "EMMA KONINGIN DER NEDERLANDEN 1858-1934" (379g/106x89mm) T:2 / Hungary 1934. "Emma Koningin der Nederlanden 1858-1934 (Emma Queen of Netherlands 1858-1934)" Br plaque. Sign.: László Solymári Valkó (379g/106x89mm) C:XF
30309.

6 500 HUF
16,84
18,57

Anton Scharff (1845-1930) 1870. "Ignatius Weifert - Aetat LXIV / Elkötelezett szülő, jó gyermek 1850-1870 - Pancsova - Belgárd" kétoldalas Br emlékérem (73,48g/56mm) T:2 / 1870. "Ignatius Weifert - Aetat LXIV / PARENTI OPTIMO FILIVS GRATISSIMVS DEDICAVIT 1850-1870 - PANCSOVA - BEOGRAD" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Anton Scharff (73,48g/56mm) C:XF
30310.

9 000 HUF
23,32
25,71

Schwartz István (1851-1924) 1885. "Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885" nagyméretű fém plakett, oldalain sérült rögzítőpántok (~1100g/244mm) T:2- patina, szennyeződés / Hungary 1885. "National Exposition at Budapest in 1885" large metal plaque with damaged wearing hooks on edge. Sign.: István Scwartz (~1100g/244mm) C:VF patina, stain HP 4552var
30311.

15 000 HUF
38,86
42,86

Szabó Iván (1913-1998) 1995. "A Magyar Táncművészetért Életműdíj" egyoldalas Br plakett, Hidas Hedvig részére adományozva, eredeti tokban és adományozói okirattal (939g/205mm) T:1 az adományozói okirat tartójának tetején sérülés / Hungary 1995. "A Magyar Táncművészetért Életműdíj (For the Hungarian Art of Dance Lifetime Award)" one-sided Br plaque, awarded to Hedvig Hidas, in original case and award document. Sign.: Iván Szabó (939g/205mm) C:UNC the award document folder is damaged on top
30312.

Szabó Iván (1913-1998) 1995. "A Magyar Táncművészetért Életműdíj" egyoldalas Br plakett, Hidas Hedvig részére adományozva, eredeti tokban és adományozói okirattal (939g/205mm) T:1 az adományozói okirat tartójának tetején sérülés / Hungary 1995. "A Magyar Táncművészetért Életműdíj (For the Hungarian Art of Dance Lifetime Award)" one-sided Br plaque, awarded to Hedvig Hidas, in original case and awa...

30 000 HUF
77,72
85,71

Szántó Gergely (1886-1962) 1931. "Magyar Numizmatikai Társulat / 30 éves fennállásának emlékére 1901-1931" kétoldalas Br emlékérem (83,51g/63,5mm) T:2 / Hungary 1931. "30th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society 1901-1931" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Gergely Szántó (83,51g/63,5mm) C:XF
30313.

24 000 HUF
62,18
68,57

Szántó Gergely (1886-1962) 1960. "Székely Bertalan 1835-1910 - Pedagógusok Szakszervezete" Br plakett (141,09g/80mm) T:2- hátoldalán matricák, patina / Hungary 1960. "Székely Bertalan 1835-1910 - Pedagógusok Szakszervezete (Bertalan Székely 1835-1910 - Trade Union of Pedagogues)" Br plaque. Sign.: Gergely Szántó (141,09g/80mm) C:VF stickers on back, patina
30314.

16 000 HUF
41,45
45,71

Szász Vilmos (1884-1923) 1918. "Éljen a Köztársaság" Zn emlékérem (10,60g/16x42mm) T:2 fo. / Hungary 1918. "Long live the Republic" Zn commemorative medal. Sign.: Vilmos Szász (10,60g/16x42mm) C:XF spots HP 5073.
30315.

3 000 HUF
7,77
8,57

Szombathelyi László (1943-1987) DN "Zrínyi Miklós 1620-64" Br emlékplakett (338g/97mm) T:2 /  Hungary ND "Miklós Zrínyi 1620-64" Br commemorative plaque. Szign.: László Szombathelyi (338g/97mm) C:XF
30316.

5 000 HUF
12,95
14,29

Sződy Szilárd (1878-1939) 1913. "Diósgyőr-Vasgyári Propaganda Verseny" Ag és Al emlékplakett (87,65g az Ag/46x70mm) T:2 /  Hungary 1913. "Diósgyőr-Vasgyári Propaganda Verseny (Propaganda Race of Diósgyőr Steel Works)" Ag and Al commemorative plaque. Sign.: Szilárd Sződy (87,65g the silver/46x70mm) C:XF
30317.

13 000 HUF
33,68
37,14

Sződy Szilárd (1878-1939) 1936. "Fővárosi Üdülőhely Balatonkenese" egyoldalas Br plakett, "LUDVIG" gyártói jelzéssel (55,51g/40,5x51,5mm) T:1- / Hungary 1936. "Fővárosi Üdülőhely Balatonkenese (Balatonkenese, Summer Resort of Budapest)" one-sided Br plaque, with "LUDVIG" maker's mark. Sign.: Szilárd Sződy (55,51g/40,5x51,5mm) C:AU
30318.

12 000 HUF
31,09
34,29

Telcs Ede (1872-1948) 1909. "Budapesti Leányegyesület" egyoldalas Br emlékérem (21,25g/36,5mm) T:2 / Hungary 1909. "Budapesti Leányegyesület" one-sided Br plaque. Sign: Ede Telcs (21,25g/36,5mm) C:XF HP.: 6096
30319.

3 000 HUF
7,77
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF