11409.
30. Closed major auction
Historical documents, manuscripts
6 000 HUF
35
1918-1932 Grosschmid Kató (1904-1985), Márai Sándor Ãró testvérének sajátkezű naplója. Naplót 14 éves korától vezette, fÅ‘leg az 1918-19-es év eseményeinek leÃrása van benne. A Kassán elÅ‘ felsÅ‘-középosztálybeli lány mindennapjain keresztül képet kapunk a háború végének hangulatáról, Kassa megszállásáról, a Vörös hadsereg bevonulásáról. A lapokon számos emlÃtés Márai Sándorról (Sanyiról). Érdekes olvasmány 52 beÃrt oldal, néhány beragasztott fotóval, mellé néhány családi levél. Egészvászon kötésben, aranyozott felirattal.