Carte générale des Postes du Royaume de Hongrie y compris la Transylvanie, L'Esclavonie, La Croatie avec une partie des provinces de Galicie, Moravie, Autriche, Illyrie etc. Réduite d' aprés la grande cartie de Lipszky par E. de Zuccheri. - Generalcharte des Königreiches Ungarn mit Einschluss von Siebenbürgen. Wien 1868. Artartia. A Magyar királyság és csatolt részeinek térképe a postautakkal. . H...
Carte d'Hongrie en general, contenant selon la division ancienne & Methodique, la Hongrie en particuliee, la Croatie, la Dalmatie, la Bosnie, la Boulgrie, la Principaute de Transylvanie, les Despotats de Walachie & de Moldaviae... par. M. Hasius. 1744. Színezett rézmetszet, a szövegben utalás a pozsareváci és a belgrádi békére. Szakadással. Üvegezett keretben. / Colored copper engraving. M...
1801 Karacs Ferenc (1770-1838): Mappa Exhibens situm Regionum quarum mentio fit in Scriptura Sacra. A Szentföldi tájak, a Közel-Kelet térképe. rézmetszet. / Map of the MIddle-East and the Biblical places. Etching. 21x17 cm
Charte von dem Königreiche Westphalien nach seinem dreimaligen Bestandtheilen entworfen von Friedr. Wilh. Streit, Prag, 1809. Határszínezett részmetszet. / Engraved map of Westphalia 40x30 cm
1838 Blaschnek Samuel Benjámin (1789-1854): Plan der königl. ungarischen freyen Städte Ofen und Pesth sammt derren Umgebungen. Statisztikai táblákkal és magyarázatokkal. Részletes térkép sarokház-számozással, a főbb épületek alaprajzával, hajózási és vízrajzi adatokkal, Buda és Pest statisztikai adataival. Kartonra kasírozott, paszpartuban, restaurált. 89x60 cm
1848 Átnézeti térkép a' magyar közlekedési ügy rendezésérüli javaslathoz. Pozsony, Mangold Károly Könyomdájából. gróf Széchenyi István, Gróf: Javaslat a magyar közlekedési ügy rendezésérül c. művének melléklete. Háromszínű réznyomat, vásznon. Hozzá korabeli egészvászon tokkal. A tervezett magyar vasútvonalak nyomvonalaival 46,5x34,5 cm / Plan of the future railway system of Hungary. Copper plate e...