1922-1933 Cserkész fotóalbum sok fotóval,, köztük az 1933-as Jamboree-n készült felvételekkel, 153 db különböző méretű fotó, albumba ragasztva / Scout album with 153 photos
1925 Az 1924-es dániai Jamboree részvevőiről, eseményeiről készített rajzok, 4 színes táblával, a rajzoló Márton Lajos saját kezű dedikációjával és aláírásával, angol-német-francia nyelven, jó állapotban, borítón néhány folttal, 68p / 2nd World Scout Jamboree Denmark, album, with signature of Lajos Márton
A 38. számú "Honvéd" cserkész csapat II. rajának naplója. 1929-1930. Benne számos bejegyzéssel, nevekkel, a tagok lakcímeivel, rajznaplóval és heti pénzekkel. Félvászon-kötésben, megviselt állapotban, sérült gerinccel, kopott borítóval, a hátsó borító sérült, az elülső előzéklap kijár, laza fűzéssel. Valamint a cserkészcsapat két pecsétjével. Továbbá Cserkésznaptár 1930. Szerk.: Aradi Zsolt. Magya...
1933 Rober Baden-Powell (1857-1941), a nemzetközi cserkészszövetség vezetője filmet forgat az 1933-as gödöllői jamboree-n, fotó Földeák Iby fotóművész hagyatékából, 24×18 cm / Robert Baden-Powell, founder and first Chief Scout of The Boy Scouts Association, photo
1935-1939 1935-ben Mussolini meghívására 200 középiskolás diák táborozott Olaszországban, az Ostia-i Campo Ungheriá-ban. Az egyik résztvevő cserkész, Bartos Andor Endre naplót vezetett az útról. A naplót a következő években (1936-1939) is folytatta más utazásokkal. A naplóban számos több nyelvű bejegyzés, bélyegzések (közte: a cserkész csoportok bélyegzései), fotók, és különféle beragasztások, és ...