15003.
31. Closed major auction
Books: Travelling, Local History
80 000 HUF
Wagner, Johann Christoph: Delineatio provinciarum Pannoniae et Imperii Turcici in Oriente. Eine Grundrichtige Beschreibung dess ganzen Aufgangs, sonderlich aber dess Hochlöblichen Königreichs Ungarn, und der ganzen Türkey...durch Johann Christoph Wagner, Noriberg. [1. kötet. Első kiadás.] Augsburg, 1684. J. Koppmayer. címképmetszet hiányzik, 4 sztl. lev. 162 p, 4 sztl. lev. (regiszter). 10 rézmetszetű tábla (43 helyett), közöttük duplaoldalasak. + hozzákötve a mű azonos című, egy évvel később kiadott második része is 9 további metszet tábla, közöttük számos magyar városképpel (mind lefényképezve). A címlap sérült, egy metszet részben pótolt, egy sérült. XIX. századi félbőr kötésben. Magyarország és a török birodalom gazdagon illusztrált leírása.