cca 1685 Kassa ostromának rézmetszetű képe Készítette Girolamo Albrizzi, metszette Alessandro Dalla Via. Mérete: A kép jobb felső sarkában található kartusban a címszöveg alatt, a képen található betűkhöz tartozó olasz nyelvű magyarázat. 30x22 cm. paszpartuban. / Engraved image of Cassovia.
1664 A Szentgotthárdi csata és a környék térképe. Hieronymus Ortelius "Chronologia oder historische Beschreibung" című munkájából, , 30x18 cm // 1664 The Battle of St Gotthard, copper plate engraving, from the "Chronologia oder historische Beschreibung" of Hieronymus Ortelius 30x18 cm
II. Rákoczi Ferenc rézmetszetű mellképe Rakoczy, François: Histoire des revolutions de Hongrie, ou l'on donne une idée juste de son légitime Gouvernement. La Haye [Párizs], 1739. munkából 9x14 cm
Rákoczi József rézmetszetű címképe: Ragoczy, Joseph Merckwürdiges Leben und Thaten Des Praetendenten Von Ungarn und Siebenbürgen, - - und seiner Vorfahren,... gesammlet Von H. E. S. Franckfurt und Leipzig, 1739. munkájából 9x14 cm
1789 II. Rákóczi György egész alakos képe. Ant Tischler rézmetszete. Megjelent: Grondski, Samuel de Grondi: Historia Belli Cosacco-Polonic. Pest, 1789. 13x18 cm
Lenhardt Sámuel (1790-1840) Réz nyomólemez II. Ulászlót ábrázoló metszethez 17x9 cm. / Copper engraving plate of Vladislaus II of Hungary, Made by Sámuel Lenhardt (1790-1840)?
1790 Hell Miksa (1720-1792) útjának illusztrációi Vardo-be, valamint Venus bolygó térképe, összesen 7+1 db, közte: Hell Miksa-M. T. Sallioth (?-?): Insula Wardoehuus cum Adjacentibus Insulis et Littore Finn marchico a Maximiliano Hell 1772, Vard? szigetének térképével,1:180.000, 33x27,5 cm, In: Ephemerides astronomicae anni 1790 ad meridianum Vindobonensem. Wien, 1790, J. Th. Trattner., továbbá: 4...
cca 1810 gróf Széchényi Ferenc (1754-1820) államférfi, könyvtár- és múzeumalapító, Somogy vármegye főispánja ex libris, metszet, valamint annak modern kinagyított mása, üvegezett keretben, 7,5×7 cm
1768 Martin Elias Ridinger (1730-1781): "Dieser Hirsch von 14 Enden,...", Szarvasok, rézmetszet, papír, üvegezett fa keretben, foltos, 35x26 cm, keret: 43x32 cm/ 1768 Martin Elias Ridinger (1730-1781): "Dieser Hirsch von 14 Enden,...", Deers, copper engraving, paper, in glassed wooden frame, spotty, 35x26 cm, frame: 43x32 cm/
1888 Dionís Baixeras i Verdaguer (1862-1943) - J. Torné (?-?): Barcelona világkiállítás szobrászati kategóriának bronz medáljának oklevele, rézmetszet, papír, paszpartuban, restaurált, 40x59 cm.