1461 Arbe (ma: Rab, Horvátország), Giovanni de Dominis arbei palotagróf (comes palatinus) a zárai Benedetto Galleli (Benedictus de Gallelis de Iadra) kérésére törvényesíti Giovanni Vallaresso velencei patrícius törvénytelen lányát, Mariát; pergamen, latin nyelven, kancelláriai jegyzettel, pecsét befüggesztésének helyével / 1461 Arbe (nowadays Rab, Croatia), charter issued by Giovanni de Dominis, ...
1771 Gróf galántai Eszterházy Károly (1725-1799) egri püspök saját kezű aláírása és viaszpecsétje, oklevél másolat hitelesítésén (kivágás). Az oklevél gróf Keglevich Gábor végrendeletének egy darabja.
1790-1829 Liptó vármegyével kapcsolatos vallásügyi uralkodói rendeletek és más jogforrások kivonatos gyűjteménye, latin nyelven, több kéz írása, kissé kopott félvászon kötésben
cca 1800 Rákóczi Ferenc 1635-ös Erdélyi Sepsi-, Kézdi- és Orbaiszék katonai összeírásának XIX. sz. eleji másolata. Kézzel írt könyv. Félbőr kötésben / Military census of Transylvanian Seklers. Half leather binding.
1867 Kossuth Lajos nyílt levele Deák Ferenchez A "Kasszandra levél" melyben figyelmezteti a kiegyezés elhibázottságára. Hirdetmény, önálló lap formában 36x52 cm
cca 1870-1933 Entz családi irathagyaték: id. Entz Géza (1842-1919) biológus, zoológus, egyetemi tanár saját kézzel írt távirata apja Entz Ferenc (1805-1877) orvos, szőlész részére, hogy leányunokája született, aláírással. ifj. Entz Géza (1875-1943) biológus, zoológus saját kézzel írt levele, anyja, id. Entz Gézáné Seivert Adél Jozefina részére, melyben gratulál, hogy nagymama lett, aláírással. ...
1881 Munkácsy Mihály (1844-1900) festőművész autográf levele a Békéscsabai Casino vezetőségének, melyben a Casino kitüntetését köszöni meg. Két beírt oldal, szétszakadt állapotban.
cca 1882 Szél Piroska (1865-1886), Arany János unokájának rövid levele apjának, Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek, Arany Lászlóról is szót ejtve 1 beírt oldal
1886 Arany László (1844-1898) levele sógorának, Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek, melyben hírt ad súlyos betegségben szenvedő, majd később ebbe belehaló lánya, Szél Piroska (1865-1886) állapotáról. 3 beírt oldal. Borítékkal
850 magyar utazó látogatása Kossuth Lajosnál Turinban, 1889. julius hó 5-én. Nagyméretű keményhátú fotó kartonon Fotó mérete: 41x49 cm, kartonra ragasztva. Készítette: Ambrosetti, Torino. Néhány kisebb és egy nagyobb beszakadással. Karton mérete 68x52 cm Hozzá 3 levelezőlap egy, az útun résztvett személytől az utazás jeleneteivel. + egy ujságcikk a fotó történetével.