20 000 HUF
Thaly Kálmán: Dunántúli hadjárat 1707-ben. Hadtörténelmi tanulmány. Bp., 1880, Tettey Nándor és Társa, (Athenaeum-ny.), VIII+228 p. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, intézményi bélyegzőkkel és címkével. A szerző, tali és szécsiszigeti Thaly Kálmán (1839-1909) író, költő, történész, MTA tag, országgyűlési képviselő által Thallóczy Lajos (1857-1916) történész, MTA tag, Magyar Történelmi Társulat (1913-1916), politikus részére dedikált példány, dátumozva./ Half-linen-binding, with worn cover, and little bit damaged spine. Singed by the author.