12 000 HUF
[Aristoteles]: Problemata Aristotelis ac Philosophorum Medicorumque complurium, ad varias quaestiones cognoscendas ad modum digna, & ad naturalem philosophiam discutiendam maxime spectantia. Marci Antonii Zimarae Sanctipetrinatis Problemata his addita, una cum trecentis Aristotelis & Auerrois Propositionibus. Item Alexandri Aphrodisci, super Quaestionibus nonullis Physicis, Solutionum Liber, Angelo Politiano interprete. Francofurti (Frankfurt a. M.),M.D.XLVIII (1549), Cyriaci Iacobi, 316+2 p. Latin nyelven. Későbbi aranyozott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, a címlap és az utolsó lap restaurált, a címlapon jegyzettel.