Illustrierter Führer durch Dalmatien und das Kroastische Küstenland, mit kleinem Sprachführer. Woerl's Reisenhandbücher. Lepzig, 1930, Woerl's Reisebücher-Verlag. Kiadói egészvászon kötés, két térképpel, jó állapotban / Full linen binding, in good condition. In German language.
G. Eisler's Führer durch Budapest und die Ausstellung. Bp., 1896, G. Eisler's Verlag. Térképmelléklettel. Német nyelven. Kicsit kopott vászokötésben, jó állapotban./ Linen-binding, with worn cover. In German language.
Demerácz Nep(omuk) János: A magyar királyság állaprajza. Pécs, 1862, Bittermann-ny., 248 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kis szakadással a címlapon, foltos lapokkal./Half-linen-binding, with little bit damaged title page, with little bit worn cover.
Kratter, Franz: Briefe über den itzigen Zustand von Galizien. Ein Beitrag zur Staatistik und Menschenkenntnis. Erster Theil. Leipzig, 1786. W. J. Beer, 276 p. Német nyelven. Korabeli félbőr kötésben. / Half-leather binding. In German language.
Gönczi Ferenc: Muraköz és népe Bp., 1895. Boruth E ny. (4)+III+(2)+10-154+(1) p. Szövegközti képekkel, rajzokkal gazdagon illusztrálva. Fűzve, papírborítóban az eredeti címlap felhasználásával. Felvágatlan./ Gönczi, Ferenc: Muraköz/Međimurje and people. Bp., 1895, Boruth. With illustration. Paperbinding. Uncut. In Hungarian language.
Gönczi Ferenc: A zalamegyei vendek. 18 szöveg közé nyomott ábrával. Dedikált! Kaposvár, 1914. Szabó Lipót. Kiadói papírborítékban, kissé gyűröttes. Nagyon ritka!/ Gönczi, Ferenc: The Vends of Zala county. Kaposvár, 1914, Lipót Szabó. Paperbinding, little bit creased. Signed by the author.
Schoener Rajnold: Róma. 290 eredeti rajzzal. Ford. Yartin József. Bp. (1898.) Athenaeum. III, 287 l. Gazdag képanyaggal illusztrált. Díszes, dúsan aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, Jó állapotban/ Gilt linen-binding, with many illustration, in Hungarian language. In good condition.
Némethy Lajos: Miként jutott 1543-ban Esztergom árulással török kézbe. Esztergom, 1898, Laiszky János Könyvnyomdája, 68 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, (Esztergom) Buzárovits G.-kötés, festett lapélekkel, jó állapotban./Gilt linen-binding, in Hungarian language.
Győrffy Lajos: Az esztergomi bazilika története és leírása. A régi vár és főszékesegyházak története Esztergom egyéb nevezetességeinek leírásával. Esztergom, 1886, (Esztergom, Buzárovits-ny.), 1 t.(címkép)+51+1 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött félbőr-kötés, az eredeti elülső papírborítót az elülső kötéstáblára kasírozták, 17x12 cm, jó állapotban./Half-leat...