cca 1884 Déchy Mór kaukázusi expedícióján készült, később "A Kaukázus" c. kötetben (1905/1907) publikált felvételek, 11 db fotó, kartonra ragasztva, jelzettek, feliratozva, némelyiken útitársa, Schafarzik Ferenc geológus bélyegzőjével, 14,5×21,5 cm / cca 1884 Photographs taken by botanist Moritz von Déchy on his expedition to the Caucasus, later published in his work "Kaukasus" (1905), signed, wi...
1917. május 21. Gyöngyös égése, vintage fotó Kerny István (1879-1963) budapesti fotóművész hagyatékából, hidegpecséttel jelzett; + erről a fotóról készült 2 db grafikai lap - az egyik színezett - ugyancsak Kerny jelzéssel, 8x11,4 cm től 20x28,5 cm
1876 Beszédes Sándor (1831-1889): 11 db fényképe az esztergomi 1876-os árvízről. (1876. február 24-március 12.) ,,Az esztergomi árvízkárosultak javára fényképezte s az egész teljes jövedelmet ugyanazok segélyezésére felajánlotta Beszédes Sándor fényképész." (A város ház, Párkány, Szérűs kertek, Vízi város a kis Duna mentében, Duna utca, Szigeti kertek, Széchényi tér, Kis-piarcz, Buda utca, Tabán v...
1932 Felvidéki, tátrai autóbusz utazáson készült képeket tartalmazó fotóalbum 94 feliratozott fotó: városok, szlovák és cigány népviselet, Tátra / 1932 Album of Slovakian terrain. Tatra, Slovakian folklore. 94 photos with inscriptions.