Evangeliomok mellyeket esztendö által olvastat az anya-szentegyház a romai kalendáriom rende szerént való vasárnapokon, innepeken, és némelly kiváltképpen való áitatossággal üllendö napokon Magyar országban és Erdélyben. Most pediglen ujobban Istennek nagyobb dicsiretire, lelkeknek üdvösségére, és az olvasandóknak könnyebségére, nagy szorgalmatossággal egybe-szedettenek, és ki-nyomtattanak. ... Cs...
[Willem Sewell (1653-1720)-David Martin (1639-1721)]: Historie des Nieuwen Testaments, Verrykt met veele Printverbeeldingen in koper gesneden. Met privilegie Van de Heeren Staaten Van Holland En Westfriesland. Tweede Deel. [Historie des Ouden en Nieuwen Testaments II. Historie des Nieuwen Testaments.] Amsterdam, 1700., Pieter Mortier, ,1 sztl. lev.+1 (egyészoldalas rézmetszetű címkép) t.+1 (címlap...
Canon Missae Juxta Formam Editionis Romanae: Cum praefationibus, & aliis nonnullis, quae in ea fere communiter dicuntur, Uti sunt Praeparatio ad Missam & Orationes, quae ab Episcopis cum solemniter vel private celebrant;... Jussu... Leopoldi, de gratia Archi-Episcopi Principis Salisburgensis...Salisburgi, 1728., Typis Joannis Josephi Mayr, 1+1(rézmetszetű címlap) sztl. lev.+226 p. Latin nyelvű mis...
Dr. Artner Edgár: Az ősegyház kommunizmusa. Bp., 1923., Szent István-Társulat, 236 p. Egyetlen kiadás. Átkötött modern félvászon-kötés, ceruzás ajándékozási sorokkal. Nagyon ritka!
Karl Rahner: A hit alapjai. Bevezetés a kereszténység fogalmába. Bp., 1983. Szent István-T. A szerző, Karl Rahner (1904-1984), a II. vatikáni zsinat egyik vezető, német jezsuita teológusa által dedikált és dátumozott példány! Első magyar kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, a borító apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
Dedek Crescens Lajos: A karthausiak Magyarországban. Fraknói Vilmos előszavával. Bp., 1889., Szerzői,(Szent István-ny.), III+254+4 p. Telegdy László, és Nagy Lázár rajzaival. Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az első 3 lap kijár, intézményi bélyegzővel.
[Hacker, Franz Xaver] Seeburg, [Franz von] Ferencz: Egyiptomi József. A mi kedves Üdvözitőnk Jézus Krisztusnak megragadó előképe. Ifju és öregnek elbeszéli - -.A szinnyomatokat Madjera Károly és Peszler Ernő képei után fára metszette Knöfler Henrik. Regensburg, New York és Cincinnati, 1881, Pustet Frigyes. (Mayer és Társa ny., Bécs). 28p., 12t. (színes fametszetek). Kiadói, színes, rajzos, kopotta...