Hat csövű u.n. borsszóró pisztoly. 1826-1850 között. Jelzés nélkül, csak egy beütött 15-ös számmal, jelzett, acél részei díszítettek. Ravasznál sérülés / Saltshaker handgun. pistol. Made between 1826-1850. Unmarked, with floral decor. Braking at trigger. 20 cm
Tájoló. Andreas Vogler, XVIII. század, Augsburg. Gazdagon díszített réz tájoló ,hátulján felirattal: Eleva Poli = Elevatio Poliarium = városok elhelyezkedése: Augsburg 48 fok Craccai - Krakkó. Lipcse 50. Eredeti bársonnyal bélelt bőr dobozkában. Tájoló mérete: 58x55 mm, doboz mérete 70x70 mm / XVIIIth century Andreas Vogler Augsburg equinoctial compass Sundial. Marked and inscibed with the latitu...
A Szent István rend szalagja melyet állítólag I. Ferenc József császár viselt egy hadgyakorlat során 1890 körül. Belsején a Kincstár (Monturdepot) szám pecsétjével. Proveniencia: gróf Hoyos József (1839-1899) hagyatékából. Elázott állapotban / Ribbon of the Saint Stephen Order which was worn by Emperor Franz Joseph during a military excercise. from the legacy of duke Joseph Hoyos. 82 cm
Díszmagyar kard. XIX. sz. Figurális, Szent István királyt ábrázoló markolattal, magyar címerrel, bársony borítású hüvellyel. 98 cm / Hungarian nobleman parade sword with figural grip and with Hungarian coat of arms. With velvet covered scabbard 98 cm
Orosz, cári emlék serleg Fjodor Tolsztoj (1783-1873) festő, éremművész által készített medalionokkal. XIX. sz. A kelyhen található három nagyobb medalion . Az orosz birodalmi kiscímer;. I. Sándor cár, mint Radomysl szláv isten;. Az elizavetpoli csata, 1826. A Sándor cárt ábrázoló az 1812-es honvédő háború (Napóleon oroszországi hadjárata) emlékére készített 24 medallionból álló sorozat első dara...
Antal László (1942): Iparművész sakk készlet. Fém figurák. Nagy méretű táblával 50x50 cm. Bőrdíszműves egészbőr tartó ládával. Táblán, bábukon kis kopások, bőr dobozán néhány halvány folt, apróbb sérülés / Chess table with metall figures
Mont Blanc Meisterstück (146-46-M) töltőtoll újszerű állapotban, eredeti dobozában, hozzá bontatlan tinta. / vintage fountain pen and original ink 14,5 cm
Antik, 2 db XIX. sz. fűszertartó üveg edény ezüst (Ag) tetővel, jelzés nélkül és egy ezüst kanállal, jelzett. Üveg edények m: 13 cm. Üvegek alsó részén sérülésekkel, és ezüst tetők elváltak a zsanéroktól.