12 000 HUF
1827-1835 Kalapos legény vándorkönyve, számos bejegyzéssel különféle helyekről, közte: Debrecen, Miskolc, Újvidék (Neusatz), Esszék (Essegg), Paks, Győr (Raab). Benne számos viaszpecséttel. Kopott félbőr-kötésben, egy lap sérült, egy lap kijár, a címlap hiányzik.