XIX. sz. Fringia huszár szablya. Feliratos, rajzos pengével a Nap, Hold és Esthajnalcsillag ábrázolásával. A Fringia egy nemes acélból készült kard fajta. A nevet magyar nyelvterületen a Rákóczi szabadságharc idejéből eredeztethető Franciscus Rákóczi In Nomine Ggentis Insurgit Armis jelmondattal magyarázzák. A fém hüvelyen 4 rovatkával, mely négy győzelmet jelképez. 1848 körül átalakítva. 100 cm ...
cca 1944 II. Világháborús magyar szemernyős tábori sapka, hadbíró ezredes (bordó bársony topán), rangjelzéssel / cca 1944 Second World War Hungarian Court martial (judge of military tribune) colonel soldier cap with rank-mark
1887 M huszár legénységi csákó, K.u.K. 10. Frigyes Vilmos huszárezred (fehérvári huszárok, Székesfehérvár), fém jelvénnyel, nagy méretű gombbal, zsinórral, bojtokkal, méret: 59, kopásnyomokkal, bőr perem részeinél kisebb sérülésekkel / 1887 M hussar (cavalry) shako (cap), K.u.K. 10. Friedrich Wilhelm III. hussar regiment (based in Székesfehérvár, Hungary), with small damages
cca 1930 Lovasrendőr Zrinyi sisak, bőr-fém, fém címeres jelvénnyel, oldalán egy-egy db fém magyar koronás gombbal, belsejében Pázmányi szabadalom felvarróval, kopásnyomokkal / cca 1930 Hungarian mounted policeman helmet, leather and metal
1891 M magyar gyalogos törzstiszti sapka, 1911 M Királyért és Hazáért feliratú fém címeres jelvénnyel, vászon részén kisebb sérülésekkel (lyukakkal)/ 1891-1911 Hungarian military officer cap, with small damages
K.u.K. fekete katonai tiszti sapka, 1919-ben a sapkarózsát áthúzták nemzeti szalaggal. Bélésén Budapesti Tiller sapka, Váczi-utca 35 felirattal, belső peremén kisebb sérüléssel, nemzeti szalag kopott/ K.u.K. black military officer cap, the rose on the front was, replaced by Hungarian tricolor in 1919, with small damage in the inner part
1945 M magyar tiszti társasági tányérsapka, hímzett sapkajelvénnyel, belső peremén kisebb sérüléssel / 1945 Hungarian officer cap, with small damage in the inner part
1945-47 M magyar repülőtiszti társasági tányérsapka, 1947 M sapkajelvénnyel, belsejében kissé sérült Pálvölgyi Szilveszter Magyar Különleges Sapka és Kalap Üzeme Budapest felvarróval, sapka vászon tetején kisebb sérüléssel / 1945-47 Hungarian air force officer cap, with small damage
1911 M magyar csendőr kalap bőr és nemez Királyért és Hazáért feliratú réz sapkajelvénnyel, kakastollal, kalapzsinórral, makkokal, karimáján és tetején kopásnyomokkal
cca 1900-1915 K.u.K. katonai tiszti sapka, bélésén Friedrich József Egyenruházati Intézete, Szeged címeres felirattal, ellenzőjén töréssel, vászon tetején apró lyukakkal / cca 1900-15 K.u.K. military officer cap with Friedrich József Egyenruházati Intézete, Szeged (Hungarian military uniform shop) description in the inner part, with small damage on the visor and on the top