Damkó József (1872-1955): Ferenc József magyar király és osztrák császár mellszobra kitüntetésekkel, "Viribus unitis" felirattal. Ón, hátsó részén (későbbi?) fa talapzaton. m: 37 cm, jelzett a hátoldalán: Damkó J., Hátoldalán ón része sérült, hiányos / József Damkó (1872-1955): Bust of Austrian emperor and Hungarian king Franz Joseph I., decorated with honors and with "Viribus unitis" description ...
Diénes (Dienes) Attila (1942-): "Kizártság" (1980-as évek). Bronz szobor, címkén jelzett. Párdarabja a művész honlapján "A falon kívül" címmel reprodukálva: http://www.dienes-attila-tarlat.hu/pages/tarlat/list/2.html. M: 49 cm. Jótékonysági árverés a Házat-Hazát Alapítvány otthonteremtési programjának támogatására.
Kerényi Jenő (1908-1975): Táncosnő (Táncoló art deco nőalak), 1929-30 körül. Patinázott bronz, kő talapzaton, jelzett, m: 27 cm, talpazattal: 33 cm. A szobor egy másik példánya reprodukálva: Rózsa Gyula: Kerényi Jenő 1908-1975. Bp., 2010, Glória Kiadó, 11. és 163. o. Oeuvre katalógusszám: 7. / Art deco dancer, bronze statue, another piece reproduced in the book: Rózsa Gyula: Kerényi Jenő 1908-197...
Kutas László (Budapest, 1936 - ) Lány gyöngyös kapuval. Patinázott bronz, márvány talapzaton. jelzett, sorszámozott V/V.. Kopásokkal a ruhán. m: 50 cm / Bronze statue on marble pedestal, signed, numbered: V/V. With some minor wear on the clothes.
Madarassy István (1948):: Madarak (12 hónap), 1994. Vörösréz hegesztett lemez, textillel bevont faroston, jelzett. A hátoldalán autográf felirattal és a művész névjegykártyájával. Ca. 41×32 cm. Fa keretben. Kiállítva: Házat-Hazát Alapítvány Jótékonysági kiállítás és vásár, 1997. Reprodukálva: Házat-Hazát Alapítvány Jótékonysági kiállítás és vásár, 1997, katalógus 21. o Jótékonysági árverés a Házat...
Maugsch Gyula (1882-1946): Nyújtózkodó női akt. Bronz, jelzett, apró karcolásokkal, alabástrom talapzaton m: 39 cm / Bronze statue on alabaster pedestal, signed, with some minor flaws., height: 39 cm