Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1939, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf, (Wien, Waldheim-Eberle A.G.-ny.),1 t.(címkép)+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, aranyozott felső lapélekkel, kiadói kartontokban, a gerincen kis sérüléssel, jó állapotban.
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. "Vörös térkép", 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis ...
[Lázár Gyula (1841-1912)] Lázár Gyula: Angolország történelme. A legrégibb időktől az újkorig. I-IV. köt. Teljes. I. köt. : Az ősidőktől II. Edward haláláig 1327-ben.; II. köt.: III. Edward 1327. VIII. Henrik haláláig 1547.; III. köt.: VI. Edwardtól II. Jakab bukásáig 1547-től 1688-ig.; IV. köt.: III. Vilmostól a versaillesi békéig. 1688-tól 1783-ig. (III. György.) Történeti, Nép- és Földrajzi Kö...
Jakab Elek: Szabadságharczunk történetéhez. Visszaemlékezések 1848-1849-re. Bp., 1880, Rautmann Frigyes, (Wilckens F. C. és Fia-ny.),1 (Bem arcképe, Divald Károly munkája) t.+577+3 p.+ 7 (Klapka György, Gál Sándor, Vay Miklós, Mikó Imre, Bethlen Gergely, Gábor Áron, és Csány László arcképei, Divald Károly munkái) t. Első kiadás. Korabeli átkötött aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélek...
Tolnai György: A magyar kapitalizmus története. Kilenc évszázad a feudalizmus árnyékában. Bp.,1946, Bibliotheca,(Antiqua Rt.-ny.), 139+5 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt, kissé gyűrött borítóval, a gerincen kis szakadással, az elülső szennylapon és előzéklapon szakadással, volt könyvtári példány. A szerző, Tolnai György (1914-1992) által Rákosi Mátyás (1892-1971) politikus részére...
Szalai Béla: Magyar várak, városok, falvak metszeteken 1515-1800. I-III. kötet. I. köt.: A mai Magyarország. 2. köt.: A történelmi Magyarország. 3. köt.: Összefoglalás. Bp., 2006, Múzeum Antikvárium, 156+2 p.+334 t. (700 metszet képével.) ; 164+3 p.+ 341 t. (600 metszet képével.); 184 p.+ 99 t. (650 metszet képével). Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
[Lázár Gyula (1841-1912)] Lázár Gyula: A török birodalom története. Történeti- , Nép- és Földrajzi- Könyvtár. XXI. Nagybecskerek, 1890, Pleitz Ferenc Pál, VIII+563 p. Második, javított kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, az elülső borító alsó sarkán kisebb hiánnyal, ezt leszámítva jó állapotban.
Nagy Iván: Magyarország családai czimerekkel és nemzékrendi táblákkal. Pótlék-kötet. Pest, 1868. Friebeisz István, ill. Ráth Mór. Beimel J. és Kozma V., ill. Emich Gusztáv ny. Kiadói (Kunossy, Szilágyi és Társa Bp.) Korabeli félbőr kötésben, kevés kopással
Mahler Ede: Az egyiptomi nyelv alapelemei. Bp., 1899, Hornyánszky Viktor, XXI+2+90 p. Félvászon-kötés, a gerinc, az elülső borító sarkain, és az elülső 3 lap sarkán restauráció nyomával.
Fehéri Armand: Horthy rablásai és panamái. Péter Gábornak az ÁVO vezetőjének dedikált példány, mellé az újságíróként dolgozó szerző Péter Gábornak írt levele, melyben bemutatja magát és reakciós összeesküvésre hivatkozva audienciát kér. 32p. Kiadói borítékban, + 2 beírt oldal.