Jagdbuch Holics 1879-1904. Wien, 1904. K. u. K. Militär-Reitlehrerinstitut. (4)382p.+10t. (fényképek)+1 kihajt. térk. Német nyelven. Az előszót Vitéz nagybányai Horthy István (1858-1937) lovassági tábornok, birtokos, politikus, a holicsi uradalom Rittmeister parancsnoka (1899-1903), Horthy Miklós későbbi kormányzó bátyja írta. Címlapon Kőröspataki gróf Kálnoky Hugo 1844-1928), a holicsi birtok kor...
József főherceg: Erdei magány és egyéb vadásztörténetek. Bp., 1913, Athenaeum. Kiadói egészbőr kötés, egész oldalas és szöveg közti képekkel illusztrált, kopott kötéstáblák és gerinc, egyébként jó állapotban.
1879. XXXI. törvényczikk Erdőtörvény. Szentesítést nyert 1879. évi junius hó 11-én. Kihirdettetett az országgyűlés mindkét házában 1879. évi junius hó 14-én. Kimerítő betűrendes tárgymutatóval. Bp., 1879, Eggenberger, (Athenaeum-ny.), 86 p. Első kiadás. Korabeli sérült gerincű, kopott félvászon-kötésben, kissé foltos lapokkal, névbejegyzéssel.
Giacomelli, Hector: Idylle aus der Vogelwelt Stuttgart, Leipzig; 1900. Deutsche Verlags-Anstalt,Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, jó példány. / In full linen binding with little wear.