Szent Biblia, mellyet az egész keresztyénségben be-vött régi deák bötűből magyarra fordította a Jésus-alatt vitézkedő társaság-béli nagy-szombati Káldi György pap. Nagyszombat, 1732., Academiai bötűkkel Berger Leopold, 1t. (rézmetszetű díszcímlap)+1 sztl. lev.+636+562 p.+15 sztl. lev. Fametszetű záródíszekkel. Második kiadás. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapéle...
1792 Schrift Buch darineu befinden Morgen, Abend, Meß Beicht und Comunion Gebeter.Német nyelvű kézzel írt, kézzel számozott és kézzel illusztrált, festett imakönyv, az egyik lap alji díszítésen 'J. M.' (?) monogrammal. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső előzéklapon és a hátsó szennylapon tulajdonosi bejegyzésekkel, 2+192+6 p.
Biblia. Martin, David, editor : La Sainte Bible, qui contient le vieux et le nouveau Testament, revue sur les originaux, Par David Martin, Ministre du Saint Evangile a Utrecht. Paris, 1744. Jean Rudolphe Imhoff. Korabeli kissé kopott egészbőr kötésben.
[Báthory Gábor (1755-1842)]: Lehet-é? van-é? Egyedül idvezítő ekklésia. Ha lehet 's van, hol van? mellyik az? / A Lélek halhatatlanságának és a' test feltámadásának nem tsak hihető, hanem bizonyos volta. [Pest, 1822, Trattner], 43 p. Papírkötésben, címlap nélkül, kissé szakadt borítóval. Szilágyi Sándor (1827-1899) történész névbélyegzőjével. Szilágyi Sándor a Nagykőrösi Református Kollégium tan...
Dr. Karácsonyi János: Sz(en)t Ferencz rendjének története Magyarország 1711-ig. I-II. köt. Bp., 1923-1924, MTA, (Esztergom, Buzárovits Gusztáv-ny./Bp., Stephaneum-ny.), 562+2 ; 663 p. Átkötött egészvászon-kötés, bekötött papír védőborítókkal, egy lapon kis javítással, egyébként jó, megkímélt állapotban.
Bálint Sándor 2 műve, közte a Karácsony, húsvét, pünkösd c. könyvének címlapján Bálint Sándor dedikációjával: Karácsony, húsvét, pünkösd. A nagyünnepek hazai és közép-európai hagyományvilágából. Bp., 1976, Szent István-Társulat, 403+1 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban. A szerző, Bálint Sándor (1904-1980) által Habermann Gusztáv (1903-1994) s...
Dr. Balanyi György-Bíró Imre-Dr. Bíró Vencel-Dr. Tomek Vince: A magyar piarista rendtartomány története. Bp.,1943, Magyar Kegyes Tanítórend,(Stephaneum-ny.), 373+2 p.+1 kihajtható térképpel. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
Makay Miklós: A gyakorlati keresztyénség világmozgalma. Ravasz László előszavával. A keresztyénség és a társadalom. II. köt. Bp., 1932, Institut International de Christianisme Social, (Bp., Sylvester-ny.), 101+3 p. Félvászon-kötés, a gerince és egy lap restaurált. A szerző által dedikált.
Harsányi Lajos: A szent asszony. Magyarországi Szent Erzsébet életregénye. Dr. Vass József népjóléti miniszter bevezető soraival. Bp., 1928, Pallas, 238 p.+10 t. (4 színes, 6 fekete-fehér, 1 kétoldalas.) Szövegközti képekkel. Kiadói dúsan aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötésben, szép állapotban.