Boldizsár István (1897-1984): Felsőbányai bányászházak. Olaj, vászon, jelzett, restaurált. Fa keretben, 47×60 cm. / István Boldizsár (1897-1984): Miner's houses in Baia Sprie. Oil on canvas, signed, restored. Framed. 47x60 cm
Balla Géza (1909-1946): Nagybányai tópart. Pasztell, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben. 43,5x54,5 cm / Géza Balla (1909-1946): Lake at Baia Mare. Pastell on paper, signed. Framed with glass. 43,5x54,5 cm
Pászk Jenő (1895-1948): Akt. Szén, papír, jelzett. Lap jobb szélén kisebb szakadással. Helyenként kissé foltos. Üvegezett fa keretben, 60,5,5×38,5 cm / Eugen Pascu (1895-1948): Nude. Coal on paper, signed. With a tear on the right side of the sheet. A little bit spotty. Framed with glass. 60,5,5×38,5 cm
Balla Béla (1882-1965): Tóparti fények. Olaj, karton. Jelezve balra lent (halványan). Hátoldalán feliratozott és régi árral leiben. 70x89 cm / Béla Balla (1882-1965): Lakeside lights. Oil on board. Signed lower left. With description and price in lei on the back. 70x89 cm
Ferenczy Valér (1885-1954): Leányportré. Akvarell, papír, jelzett. Lapon apró foltokkal. 33x24 cm / Valér Ferenczy (1885-1954): Portrait of a young lady. Watercolour on paper. Signed. A bit spotty. 33x24 cm
Litteczky Endre (1880-1953): Napfényes udvar. Olaj, vászon, jelzett. Javított. Bal szélén apró sérüléssel. 63×53,5 cm / Endre Litteczky (1880-1953): Sunny yard. Oil on canvas, restored. With a very small damage on the left side. 63×53,5 cm
Iván Szilárd (1912-1988): Csendélet. Olaj, vászon, jelzett. Dekoratívm sérült blondel keretben, 80×60 cm / Iván Szilárd (1912-1988): Still life. Oil on canvas, signed. In damaged frame. 80×60 cm
Csáki-Maronyák József (1910-2002): Kéknefelejts (Erdélyi falu székelykapuval), 1940-es évek eleje. Olaj, vászon. Jelezve jobbra lent. Autográf ajánlási sorokkal balra lent. 70×90 cm. Csáki-Maronyák József székelyföldi ösztöndíjasként elsősorban Csíkban és a Gyimesekben, illetve a Békás-szoros és a Gyilkos-tó környékén festett. A művész így emlékezett vissza erre az időszakra és helyszínekre: "(......
Dinnyés Ferenc (1886-1958): Szövő székely asszony. Olaj, vászon. Jelezve jobbra lent. Bal alsó sarkában kisebb sérüléssel. Fa keretben. 50x60 cm / Ferenc Dinnyés (1886-1958): Szekler woman weaving. Oil on canvas. Signed lower right. With small damage in the left corner. Framed. 50x60 cm
Moldován István (1911-2000): Erdélyi táj. Olaj, vászon, jelzett. Hátoldalán Képcsarnok Vállalat címkéjével. Fa keretben. 60×80 cm / István Moldován (1911-2000): Transylvanian landscape. Oil on canvas, signed. Framed. 60×80 cm
Mácsai István (1922- 2005): Téli szekér. Olaj,farost, jelzett, fa keretben, 30×40 cm / Mácsai István (1922- 2005): Winter wagon. Oil on wood fibre, signed, framed, 30×40 cm