Keleti (Kelety) Gábor (1870-?): Női portré, München, 1891. Szén, papír, jelzett. 47x37 cm. A portré feltehetően Hollósy Simon müncheni iskolájában vagy a müncheni akadémián készült. / Gábor Keleti (Kelety) (1870-?): Portrait of a woman, Munich, 1891. Chalk on paper, signed. 47x37 cm. Probably drawn in Simon Hollósy's art school or at the Munich Academy.
Stefán Henrik (1896-1971): Vadászat, 1910. Olaj, vászon, kartonon. Jelzett. Hátoldalán korabeli felirattal. Üvegezett fa keretben. 36×46,5 cm / Henrik Stefán (1896-1971): Hunting, 1910. Oil on canvas, mounted on cardboard. Signed. With description on the reverse. Framed with glass. 36×46,5 cm
Csordák Lajos (1864-1937), 2 db mű: Malom és ház udvara, 1884. Ceruza, papír, jelzett és datált, egyiken ezen felül Bpest (Budapest) jelzéssel. Üvegezett fa keretben. 26,5x36 és 25x36 cm. Nagyon korai, feltehetően a budapesti tanulmányai alatt készült alkotás a kassai festőtől! / Lajos Csordák (Ľudovít Čordák), 2 works: Mill and house yard, 1884. Pencil on paper, signed and dated. One of them addi...
Böhm Pál (1839-1905): Betyár. Ceruza, papír. Jelzett. Hátoldalán régi felirattal, mely szerint Kézdi-Kovács László (1864-1942) gyűjteményét képezte. Proveniencia: Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976), Kézdi Kovács László fia hagyatékából. Sérült keretben. 36,5x35 cm. / Pál Böhm (1839-1905): Outlaw. Pencil on paper. Signed. With old description on the reverse, according to it was part of the collection ...
Károlyi Lajos (1877-1927): Tanya, 1915. Olaj, vászon, jelzett. Dekoratív fa keretben. 62x74 cm / Lajos Károlyi (1877-1927): Farm, 1915. Oil on canvas, signed. Framed. 62x74 cm
Krupka Ferenc (1870-1928): Sebesült katonák menete az I. világháborúban. Tus, papír, kartonra kasírozva. Jelzett. Hátoldalán sérült címkén feliratozott. Üvegezett antik keretben, 7×18 cm / Ferenc Krupka (1870-1928): Wounded maching soldiers during World War I. Ink on paper, mounted on cardboard. Signed. With description on the reverse. In antique frame with glass, 7×18 cm
Edvi Illés Aladár (1870-1958): Dalmát tengerpart. Olaj, fa. Jelezve jobbra lent. Hátoldalán 1902 és Raguza felirattal. Díszes, sarkaiban kissé sérült fa keretben. 13,5×23,5 cm / Edvi Illés Aladár (1870-1958): Dalmatian coast. Oil on wood. Signed lower right. With 1902 and Raguza (Dubrovnik) description on the reverse. Framed. 13,5×23,5 cm
Deák Ébner Lajos (1850-1934): Garam mellett. Gouache, papír, kartonra kasírozva. Jelzett. Hátoldalán feliratozott. Proveniencia: Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976), Kézdi Kovács László fia hagyatékából. 35×25 cm / Lajos Deák Ébner (1850-1934): Near the river Hron (Slovakia). Gouache on paper, mounted on board. Signed. With Hungarian description on the reverse. Provenance: from the estate of painter ...
Edvi Illés Aladár (1870-1958): Falusi udvar, 1893. Akvarell, papír. Jelzett. Üvegezett fa keretben. 33x23 cm / Aladár Edvi Illés (1858-1927): Yard in the countryside, 1893. Watercolour on paper. Signed. Framed with glass. 33x23 cm