cca 1890-1948 a részben Bugyi községből származó Tüchler család irat és levél hagyatéka, össz. 37 db. Többek közt 23 db munkaszolgálatból küldött levelezőlap 1944-ből; Krishaber Béla (1867-?), 1900-tól pestszenterzsébeti és alsódabasi kerül. főrabbi kézzel írt levele 1939-ből, autográf aláírásával. Anyakönyvi kivonatok, bizonyítványok, halotti értesítők stb. Részben sérült. Érdekes, átnézésre érde...
1930-1945 A szegedi Reich, Freund, Pálfi, Székely családok tagjairól készült fotók (nevesítve, feliratozva) dokumentumok, a kereskedő, ékszerész, és régiségkereskedő családról, nagy részük nem élte túl a Holocaustot.
cca 1935 "Ki zavarja a világbékét?" antiszemita propaganda nyomtatvány gúnyrajzokkal a bécsi Pumbedita nyomdából; kis beszakadással / Hungarian antisemitic leaflet printed in Vienna; folded, torn condition. 29×23 cm
1939 A második zsidótörvény teljes, hiteles szövege részletes magyarázatokkal. Összeállította és magyarázatokkal ellátta: Dr. Székely Sándor István. Előszóval ellátta: Dr. Bródy Jenő országgyűlési képviselő. Bp., 1939, Kellner Albert könyvnyomdája. 64 p. A borítón és a lapszéleken kis foltokkal.
1941 Altmann Pál (1910-1945), zsidó származású katonai munkaszolgálatos fotója, a hátoldalán német birodalmi pecséttel, és német nyelvű szöveggel, 8x6 cm.
1944 Svéd Kir. Követség és M. Kir. Külügyminisztérium közötti megállapodás, a minisztérium részéről báró Kemény Gábor (1910-1946) és a Követség részéről Raoul Wallenberg (1912-1947) követségi titkár között, a Követség alkalmazottai és azok családjaikra vonatkozóan, hogy mentesek a csillagviselés, munkaszolgálat alól, nem kötelesek csillagos házban lakni, kijárási tilalom rájuk nem vonatkozik. Vala...