1619 Mercator: Helvetia cum finitimis regionibus confoederatis. Svájc katonai térképe.Színezett rézmetszet. Paszpartuzva, üvegezett, kissé sérült keretben. / Hand colored engraving. In glazed frame. 35x47 cm
1649 Erdély térképe Janson, Johannes (1729- 1784) - Hondius, Henricus (1597-1651): Transylvania. Utószínezett rézmetszet. Paszpartuban, szép állapotban / Hand colored engraving 340x420 mm
Homann, Johann Babtist - Johann Matthias Hazius.: Hungariae ampliori significatu et veteris vel Methodicae, complexae Regna Hungariae Propriae...Stereogra phicae legitimae descripta a I. M. Hasio M. P. P. Curantibus Homannianis Heredibus. C. P. S. C. M. 1744. Fenti szöveg a képmezőben balra lent, a fegyverekkel díszített kartusban. A térkép felett francia nyelvű címleírás. A térkép alatti sorban l...
Situs Ahlborger fiordt ut et fortalitij Danici prope Hals in Vensusel quod a Suecis occupatum fuit mense Septembr. An. 1657. Dánia Aalborg fjord rézmetszetű térképe. 30x24 cm / Coppe plate engraved map of Danmark, Aalborg fjord
1708 Nouvelle carte de la Hongrie divisee selon ses differents Etats, avec une chronologie de ses Ducs et de ses Rois, dans la'quelle on voit aussi par des tables alphabetiques, les archeveschez, evechez, universitez, et les batailles les plus memorables. In: Z. Chatelain: Atlas Historique, ou Nouvelle Introduction a l'Histoire, á la Cronologie & á la géographie. Ancienne & Moderne. A jobb felső s...
cca 1732 Palatiorum sive Villarum Regalium in Regno Franciae Orientalis Teutonico, Tabula ex Chartis atque Diplomatibus Medij Aevj ad rationes Pagorum attemperata / A Kelet-Francia Királyság palotái és királyi villái. Az Elba torkolata, az Odera és a Dráva folyók közötti terület (nagyrészt a mai Hollandia) térképe. Színezett rézmetszet. Kissé foltos, hajtva, 54x42 cm
1732 Austrasiorum sive Franciae orientalis Ducatus cum pago Thuringiae australis... descriptus. Bessel, 1732. Kelet Franciaország és Közép-Európa térképe. Rézmetszet. Egy nagyobb beszakadással.. / Copper plate engraving with one large tear 72,5:86,5 cm
Karte des mexicanischen Meerbusens und der anstossenden Inseln und Länder Th. Kitchin. Leipzig, 1777. Weidmanns Erben und Reich, Rézmetszet / Copper plate engraving 47x31 cm
Karte von Neu Holland nach den neuesten Entdeckungen entworfen und gezeichnet von D. Friedr. Ludwig Lindner Professor der Geographie. Grenzkolorierte. Weimar 1815. Ausztrália térképe Határszínezett rézmetszet. / Map of Australia. Copper plate engraving. 33,5 x 45 cm
Ansicht der Meerenge der Dardanellen; der alten Schlösser, desgl. von Gallipoli u. Constantinopel. Weimar, 1825. Konstantinápoly, Iszambut rézmetszetű látképe. / Copper plate engraving of Constantinopel, Istanbul 23x36 cm
1856 Dr. Szabóky Adolf: Földrajzi kézi-atlas tanodai s magán használatra. Pest, 1856, Geibel Ármin, (Lith. F. Fitner), 16 t. +2 p. Első kiadás. Kézzel színezett litográfia. Benne az 'Austriai Birodalom' és 'Magyarország, Erdély, s katonai végvidék' térképeivel. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, laza fűzéssel, foltos lapokkal, névbejegyzéssel.
cca 1870-1876 Buda-Pest térképe, rajta az Andrássy (Sugár) út és a Nagykörút kijelölt (,de még nem álló) nyomvonalával, Buda (Ofen), és Ó-Buda (Alt-Ofen) német neveivel is, a lágymányosi Duna-szakaszon a későbbi part jelölésével, de még Kopaszi-gát nélkül, évszám és nyomda nélkül, színezett litográfia, vászonra kasírozva, körbevágott?, az egyik szelvény sarka kissé elvált a vászontól, az egyik fel...