11958.
36. Closed major auction
Military
60 000 HUF
155,44 EUR, 171,43 USD
I. világháborúban részt vett katonák, népfelkelők ceruzával rajzolt korabeli portréi, mellképei, összesen 55 db. Többek közt Böhm Vilmos (1880-1949) szociáldemokrata politikus, későbbi hadügyi államtitkár (1918-1919), hadügyminiszter és hadügyi népbiztos (1919) arcképével; Bulina Gyula népfelkelő őrvezető portréjával. Több katonán kitüntetésekkel, majd mindegyiken rangjelzéssel. A katonák portréi alatt azon háborús helyszínek nevei, amelyen feltehetően részt vettek (pl. Kotuzow). A grafikus sajnos nem ismert. Korabeli kissé kopott, vászonkötésű vázlatfüzetben, a vázlatfüzet a kötéstől kissé elvált, laza. Egyes lapok jó állapotban, mindössze néhányon kisebb szakadás. Lapméret: 31x21,5 cm. Egyedi, gyűjtői ritkaság!