1940 M. Kir. Kinizsi Pál Honv. Csapataltisztképző Iskola tüzérosztály 1. ütegének 1939/1940-ben végzett hallgatói, tablófotó irredenta grafikával, vitéz Mészáros fotó, Veszprém. Kartonra kasírozva, régi, sérült, üvegezett keretben, 22x16 cm, külső méret: 33,5x27,5 cm
1941 báró Hazai Samu (1851-1942) nyugalmazott honvéd vezérezredes, volt honvédelmi miniszter (1910-1917) saját kezűleg írt, aláírt levele elhunyt régi bajtársa özvegye számára
1941 M. Kir. Bercsényi Miklós 2. Honv. Tábori Tüzéroszt. tartalékos tisztképző tanfolyam végzős hallgatói, tablófotó Borsay fényképész budapesti műterméből. Kartonra kasírozva, régi, sérült, üvegezett keretben, 21,5x17 cm, külső méret: 33,5x27,5 cm
1942 Sárban, vízben előre a Donyec felé, a magyar csapatok előrenyomulása, hátoldalon feliratozott eredeti fotó, készítette Király Béla főhadnagy, hadtáp szd., szép állapotban, 13,5×18 cm
cca 1942 Vegyes, folyamőrséggel kapcsolatos fotó tétel, 7 db, 4 fotón azonosítatlan ünnepséggel, 3 fotón ünnepséggel az "Ungvár" Duna-tengerjáró hajó hősi halottainak állított emlékműnél, (Csepeli Szabadkikötő?), egy hátoldalán pecséttel (Orelly Fotó), kis kopásnyomokkal, két fotó sarkán cellux-szal, és gyűrődésnyommal, 12x17 cm és 9x6 cm közötti méretben