1899 Az 1848-49-es szabadságharc során 1849-ben Zalatna és Abrudbányárol a felkelő románok elől menekülő magyar civilek elpusztítása emlékére Preszáka (Ompolygyepű) határában emelt emlékmű felavatása. A fleirat tanusága szeint a román pap elnézést kért az ünnepségen az elődök tetteiért. 2 db nagy méretű feliratozott fotó albumlapon. lap méret 28x23 cm / 1848/49 revolution inauguration of a memoria...
1938 Makó, MAK birkózók csoportképe, rengeteg éremmel, kartonra kasírozott fotó Bucskó Gyula fényképészeti műterméből, korabeli, kissé sérült keretben, 22,5x17 cm, külső méret: 35x30 cm
1965 Tilos a szerelem című magyar filmről 7 db produkciós filmfotó Pánczél György (1920-?) filmtörténész hagyatékából (film- és színházifotó gyűjteményéből), 21,5x30 cm
1946 Magyarország-Ausztria (2:0) labdarúgómérkőzés a magyar csapatról készült tablókép rajta Puskással, bekeretezve / 1946 Hungary vs Austria football match with Puskas photo in frame 22x17 cm
cca 1959 Franciaország, ,,A púpos" című francia film 8 db produkciós filmfotója, Pánczél György (1920-?) filmtörténész hagyatékából (film- és színházifotó gyűjteményéből), 15x23,4 cm
cca 1974 Anglia, ,,Puha ágyak, kemény csaták" című angol film 13 db produkciós filmfotója, Pánczél György (1920-?) filmtörténész hagyatékából (film- és színházifotó gyűjteményéből), 16x24 cm és 21,5x18 cm