11211.
36. Closed major auction
Watches
280 000 HUF
725,39 EUR, 800,00 USD
cca 1880 Loehr perpetual patent niellós ezüst zsebóra automata nikkelezett kalapácsos, kulcsos felhúzású szerkezettel. Jelzett tok, szerkezet. Járástartalék kijelzéssel. Tokszám, szerkezetszám: No. 497. Jelzett ezüst. Későbbi ajándékozási sorral a tokon. Másodpercmutatók hiányoznak számlapon sérülés. Nem jár. Nagyon ritka, különleges óra. Hasonló óra szerepel Reinhard Meis, Taschenuhren, Callwey, 1999, 141 oldalon. / Loehr perpetual patent silver, key-wound pocket watch. Nickel finished 3/4 -plate movement jewelled to the centre with cut bimetallic compensated balance to lever escapement, hammer shaped perpetuelle weight, the white enamel dial with some crack. Two dials missing. Needs repair. 50x50 mm