5 000 HUF
25
Hevesy Iván: Primitív művészet. Kőkorszaki, indián, néger, pápua, maori művészet. 178 képpel. Egyetemes művészet történet. I. köt. Bp., 1929, Alfa-kiadás, (Biró Miklós-ny.), 135 p. Első kiadás. Az oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A címlap Bortnyik Sándor munkája. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal. A szerző, Hevesy Iván (1893-1966) film- és fotóesztéta, film- és művészettörténész által dedikált példány.