10 000 HUF
Varga Nándor Lajos (1895-1978): Műfajok a metszőművészetben. Rövid mesterségi és történeti ismertetés. A Képcsarnok V. szakmai továbbképzés anyaga. Bp., 1963, Képcsarnok, (Muzeumok Rotaüzeme-ny.), 140+1 p. + 34 t. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. A táblákon rézkarcok, fametszetek, rézmetszetek, stb. nagyrészt Varga Nándor Lajos eredeti grafikái, valamint Tarjáni Simkovics Jenő egy rézkarcával, mind jelzett a metszeten vagy jelzés nélkül. Modern aranyozott egészvászon-kötésben, az eredeti illusztrált papírborítót bekötötték. Ritka! Megjelent 200 példányban, a 'Képcsarnok Vállalat' szakmai továbbképzésének tanfolyama részére.