5 000 HUF
Szabó István: A falurendszer kialakulása Magyarországon. (X-XV. század.) Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadozott papírborítóval de egyébként jó állapotban. Megjelent 700 példányban. A szerző, Szabó István (1898-1969) történész dedikációjával Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére.