10 000 HUF
16
Válogatott magyar népdalok. Képes kiadás. Szerkeszti és kiadja: Erdélyi János. Pest, 1857, Heckenast Gusztáv,(Landerer és Heckenast-ny.), IV+212 p. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, pár lapon ceruzás megjegyzésekkel, a tartalomjegyzéknél finoman beragasztott kis papírlappal. Erdélyi János (1814-1868) ügyvéd, költő, népköltési gyűjtő, az MTA rendes tagja, a Kisfaludy Társaság titkára.