[Arnold Geulincx (1624-1669, Philaretus)] Arnoldi Geulings: Gnothi Seauton, sive - - ... Ethica. Post tristi authoris fata. Omnibus suis partibus in lucem edita, & tam seculi hujus, quam atheorum quorundam Philosophorum impietati, scelestisque moribus, quanquam Specioso ut plurimum Virtutis praetextu larvatis, opposita Philarethum. Ethicae Tractatus Primus de Virtue Primis ejus Proprietatibus quae...
Surányi-Unger Tivadar: Magyar nemzetgazdaság és pénzügy. Bruckner Győző (1877-1962) jogtörténész, művelődéstörténésznek dedikált! Bp. 1936. Gergely R. 3 sztl. lev. 617 l. Kiadói papírkötésben. Kissé foltos.
Kiss Menyhért: Bölcseleti tanulmányok. I-II. köt. Aurora Könyvsorozat 1-2. sz. London, 1959-1960, Aurora, 95+1 p.; 194+1 p. Emigráns kiadás. Félvászon-kötésekben, az I. kötet borítóján szakadással, foltos. A szerző által dedikált példányok!
Marcuse, Herbert: Az egydimenziós ember. Tanulmányok a fejlett kapitalista társadalom ideológiájáról. [Bp., 1969, Kossuth.] Kiadói papírkötés, 20. számozott példány, jó állapotban. Belső, zárt "párt" használatra kiadott munka.