15008.
36. Closed major auction
Books: Travelling, Local History
10 000 HUF
Hermann Ottó: Az északi madárhegyek tájáról. Bp., 1893., Kir. M. Természettudományi Társulat, VIII+572+4 p.+ 3 (ebbÅ‘l 2 hártyapapÃrral védett szÃnes kÅ‘nyomat) t. + 1 (kétoldalas térkép) t. Egyetlen kiadás! Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Háry Gyula, Herman Ottó, Madarász Gyula és Vastagh Géza illusztrációival. Kiadói egészvászon-kötés, Molnár M.-kötés, a borÃtón kopásnyomokkal, kissé laza kötéssel. Úti beszámoló Herman Ottó 1888 nyarán tett norvégiai tanulmányútjáról. A szerzÅ‘ Hell Miksa csillagász és Sajnovics János 1768-1769-es lappföldi utazását ismételte meg.