100 000 HUF
Fried Pál (1893-1955): Balerina. Pasztell, papír. 80 x 60 cm. Jelzett. Üvegezett blondel keretben (keret sérült). Hátulján etikett, autográf felirattal: Róna Zsigmondné, Szeged, Fodor utca 33. Budapesten, majd Párizsban tanult. Mestere: Poll Hugó. Az I. világháborúban Franciaországban fogságba került, öt év múlva szabadult. Végigjárta Észak-Afrikát, majd visszatért Budapestre. A new york-i Képzőművészeti Főiskolán kapott tanári állást. 80 x 60 cm.